Városlista
2025. július 8, kedd - Ellák

Hírek

2015. Április 09. 06:00, csütörtök | Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu

Vízóra leágaztatás birtokháborítással

A szolgáltató engedély nélkül, kerítésbontással jutott be egy tulajdonos ingatlanjára, ahol vízórája elé egy leágazást helyezett el. A jogsértésről az onlinejogsebesz.hu fejti ki álláspontját.

Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Tulajdonosi engedély nélkül, kerítés megbontással, a saját vízórám elé egy leágazással, vízművek által lett vízóra felszerelve. A jogsértő irányába ügyvéd által ajánlatot tettünk, mely elutasításra került. Minden lehetséges hatóságnál és a szolgáltatónál jeleztük a jogsértést, de érdemi döntés nem született, az eljárásokat megszüntették. A jogszerűtlen állapotot megkívánom szüntetni, most már a szolgáltató és a hatóság közbenjárása nélkül, mivel ezen szervezetek nem hajlandóak eljárni és ennek okán a terület eladhatatlan. Kérdésem: a szomszéd vízóráját szereljem le, és küldjem el a vízügynek, vagy a vezetékét zárjam el. - Bíróságra nem megyek. Válaszukat előre is köszönöm!

Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Az 58/2013. Kormányrendelet 76. § (3) szakasza szerint ”Ha közös bekötéssel a víziközmű-szolgáltatás műszakilag megoldható - a felhasználási helyek tulajdonosai írásbeli szerződése és a víziközmű-szolgáltató előzetes hozzájárulása alapján - több szomszédos felhasználási hely ellátására közös bekötővezeték és csatlakozó hálózat építhető.
(4) Közös bekötés esetén a felhasználási helyek tulajdonosai külön szerződésben a víziközmű közös használatából eredő jogokat és kötelezettségeket rögzítik.
A fenti jogszabályhely alapján törvénytelenség történt Önnel. A védekezéssel azonban csínján kell bánni, nehogy Ön is a jogtalanság talajára tévedjen. Az ügy, ha jól látom, a birtokháborítás talaján is értelmezhető. Tehát birtokvédelemért kéne fordulni a polgármesteri hviatalhoz.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.

A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:

dr. Náday Judit ügyvéd
onlinejogsebesz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld

NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é

Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.

2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld

Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei

A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.

2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.