Hírek
2012. Július 25. 16:09, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Vihar - Szinte az egész országra kiadták a riasztást a felhőszakadások miatt
A várható felhőszakadások miatt csaknem az ország teljes területére elsőfokú riasztást adott ki szerda délután az Országos Meteorológiai Szolgálat. A Balatonnál és a Velencei-tónál elsőfokú viharjelzés van érvényben.
A szolgálat honlapján található információk szerint Szabolcs-Szatmár-Bereg és Baranya megye, valamint Tolna és Somogy megye több térsége kivételével citromsárga, vagyis elsőfokú riasztás van érvényben. E területek kivételével 1-3 órán belül szinte bárhol nagy mennyiségű csapadék hullhat, több térségben heves zivatarokra is számítani lehet.
Az előrejelzés szerint szerda estig többfelé valószínű zivatar, néhol 30-40 milliméter csapadék is hullhat. Egyes helyeken, elsősorban a Tiszántúl térségében, északkeleten heves zivatar is kialakulhat, amelyet a hirtelen lezúduló, nagy mennyiségű csapadékon túl jégeső és óránkénti 80 kilométeres erősséget meghaladó széllökés kísérhet. Az esti, késő esti órákra az intenzív záporos, zivataros zóna súlypontja az északkeleti országrészre helyeződik át.
Csütörtökön bárhol kialakulhatnak záporok, elsősorban északkeleten eshet nagyobb mennyiségű, akár 40-50 milliméternél több csapadék - olvasható a szolgálat honlapján.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 17. 07:45, csütörtök | Belföld
NAK és MAGOSZ: nem hagyjuk, hogy az Európai Bizottság tönkretegye a gazdákat!
2025. Július 17. 07:42, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel Ukrajnába akarja vinni az európai emberek pénzét
Brüsszel javaslata egy ukránbarát költségvetés, a célja pedig világos, mint a nap: Ukrajnába akarják vinni az európai emberek pénzét - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon közzétett videójában.
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t