Hírek
2014. November 17. 11:39, hétfő |
Helyi
Forrás: Erdősné Fedeles Zita
Vidám terményünnep a Dombóvári Belvárosi Általános Iskolában

November 13-án az idegen nyelvi munkaközösség terményünnepet szervezett, a német nemzetiségi tagozatos diákok hálát adtak a mindennapi kenyérért.
Balaskó János 6.b-s diákokat tömörítő zenekara nyitotta meg és zárta az estet. Boda Flóra és Laczkó Szilárd (8.b) néha egymással csipkelődő konferálása is színezte a műsort.
Az elsősök lampionos felvonulása és tánca után Szenyériné Szabolcska Julianna igazgatónő köszöntötte németül, majd magyarul a népes hallgatóságot. Az 5.b tanulói először nyelvjárásban, majd irodalmi nyelven adtak elő egy rövid történetet. A másodikos nemzetiségisek tánccal, mondókával, furulyaszóval kedveskedtek az ünnepen. A 7.b-ből négy diák verset mondott, Misik Máté (5.b) jó papként imát, köszönetet mondott a jó termésért. A 3. és 4. osztályosok vidám dalt énekeltek, majd önfeledten táncoltak.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 30. 07:56, szerda | Helyi
Baráti találkozót tartottak a Dombóvár-Szőlőhegyről elszármazottak és a városrész lakói
Szent Anna napján baráti találkozóra gyűltek össze a Dombóvár-Szőlőhegyről elszármazottak és a városrész lakói.
2025. Július 28. 11:30, hétfő | Helyi
Vadászkamarai látogatás a Fekete István Múzeumban
Dr. Király István a Tolna Vármegyei Vadászkamara titkára július 22-én felkereste a Fekete István Múzeumot.
2025. Július 28. 09:17, hétfő | Helyi
A Magyar Posta tematikus személyes bélyeget bocsátott ki Buzánszky Jenő tiszteletére
A Magyar Posta tematikus személyes bélyeget bocsátott ki Buzánszky Jenő születésének 100. évfordulója alkalmából.
2025. Július 26. 21:35, szombat | Helyi
Retrobogás és falunapi forgatag Kaposszekcsőn
Videó beszámoló a 2025. július 19-én megrendezett Cyclekart futamról és falunapi forgatagról.