Városlista
2025. november 2, vasárnap - Achilles

Hírek

2025. Július 28. 11:30, hétfő | Helyi

Vadászkamarai látogatás a Fekete István Múzeumban

Vadászkamarai látogatás a Fekete István Múzeumban

Dr. Király István a Tolna Vármegyei Vadászkamara titkára július 22-én felkereste a Fekete István Múzeumot.

Többek között megtekintette Farkas Dénes tiszteletére és emlékére berendezett kiállítást is.

A vendég felkérte Bodó Imre alapító, helytörténészt, hogy vállaljon el egy előadást Fekete Istvánról, melyet az ősz folyamán tartanának meg Szekszárdon a Vármegyeházán a Vármegyei Vadászest keretében. Ezzel fognak emlékezni az író 125. születésnapjára, halálának 55. évfordulójára és a 30 éves Fekete István Múzeumra. A múzeumalapító a felkérést elfogadta és megtiszteltetésnek tartja.

A titkár a vendégkönyvbe a következőt írta:
„Őszinte elismerés a kiválóan összeállított tematikájú kiállításért és Bodó Imre hatalmas tudásáért, valamint Fekete István iránti mérhetetlen elkötelezettségéért.
2025.07.22.
Dr. Király István”

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 01. 09:00, szombat | Helyi

A maximumot hozta ki magából a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata

Az SKDUN szervezet 2025. október 24-26. között szervezte meg legnagyobb éves versenyét, amelyen 30 ország közel 1300 indulója mérte össze tudását, ahol jelen volt a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata is!

2025. Október 31. 08:00, péntek | Helyi

Előzzük meg a Halottak napi tüzeket

Az elkövetkező napokban várhatóan sokan kilátogatnak a temetőkbe, többen otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak. Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, fontos mindent megtenni a tüzek megelőzéséért.

2025. Október 30. 11:52, csütörtök | Helyi

Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Dr. Márky Imre

Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Dr. Márky Imre, a Dombóvári Szent Lukács Kórház Sebészet Jellegű Mátrix Osztály osztályvezető főorvosa részére Dr. Pintér Sándor belügyminiszter,

2025. Október 30. 09:00, csütörtök | Helyi

Emléktáblát avattak Göllén az egykori jószágigazgatónak

Október 20-án a göllei Általános Iskola és Óvoda falán a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület közreműködésével emléktáblát avattak Vitéz Kozáry Ferenc kerületvezető jószágigazgató, író emlékére.