Városlista
2025. augusztus 2, szombat - Lehel

Hírek

2013. Július 26. 08:49, péntek | Külföld
Forrás: MTI

Újabb áldozatai vannak a földcsuszamlásoknak Északnyugat-Kínában

Újabb áldozatai vannak a földcsuszamlásoknak Északnyugat-Kínában

Összesen tizenhárom embert temetett maga alá két földcsuszamlás Északnyugat-Kínában, ahol a nem szűnő eső miatti másodlagos katasztrófák hetek óta szedik áldozataikat - számolt be pénteken a Hszinhua hírügynökség.

A Kanszu tartomány Tiensuj városához tartozó településen helyi idő szerint a reggeli órákban történt hegyomlás, a mentők kilenc embert próbálnak kiásni a sáros föld és sziklatörmelékek alól.
A szomszédos Jungkuang faluban körülbelül fél órával később négy ember eltűnt egy másik földcsuszamlás során.
A térségben az árvizek miatt alig, vagy egyáltalán nem járhatóak az utak, ezért az érintett helyszínek megközelítése is gond - közölték a helyi hatóságok.

Címkék: földrengés, kína

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld

Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva

Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.

2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe

Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.

2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld

Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak

Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.

2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld

Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe

Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok