Hírek
2025. Január 06. 07:41, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Több mint 22 tonna robbanóeszközt, lőszert semmisítettek meg tavaly a tűzszerészek

Jellemzően a második világháborúból visszamaradt, különböző típusú robbanóeszközt, lőszert és katonai eredetű veszélyes anyagot semmisítettek meg tavaly.
A MH. 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred Facebook-oldalán hétfőn a múlt évet értékelő bejegyzésben azt írták, tavaly közel 1700 rendőrségi bejelentés érkezett a Magyar Honvédség tűzszerész ügyeletére, ebből 300 alkalommal volt szükség a soron kívüli intézkedésre.
Tavaly a korábbi évektől eltérően nem Fejérbe, hanem Veszprém vármegyébe vonultak legtöbbször a tűzszerészek: 297 esetben Veszprém, 285 alkalommal Fejér, míg 218-szor Pest vármegyéből érkezett a riasztás.
A soron kívül végrehajtott tűzszerész műveletek száma 2024-ben ismét a fővárosban és Pest vármegyében volt a legmagasabb: ebben a régióban összesen 139 alkalommal intézkedtek a katonák a rendőrségi bejelentéstől számított 24 órán belül. Fejérbe 35, Komárom-Esztergom vármegyébe pedig 20 esetben vonultak a tűzszerészek sürgősséggel.
A tavaly hatástalanított és megsemmisített különböző típusú, jellemzően a második világháborúból visszamaradt robbanóeszközök össztömege meghaladta a 22 tonnát. A biztonságosan kivitelezett föld alatti robbantások során több mint 400 kilogramm TNT, illetve Semtex típusú robbanóanyagot használtak fel a katonák - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését
Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot
A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő
2025. Szeptember 16. 07:43, kedd | Belföld
MABISZ: idén is milliárdos károk, jelentős pusztítás a viharszezon országos mérlege
2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban
Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.