Hírek
2018. Május 08. 11:12, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Több mint 10 ezer doboz cigit csempésztek egy kocsiban Zalában
Több mint 10 ezer doboz adózatlan cigarettát találtak a pénzügyőrök Zalában egy osztrák autóban - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Zala Megyei Adó- és Vámigazgatósága kedden az MTI-t.
Joó Hilda sajtófőreferens közlése szerint a NAV munkatársai az M70-es autóút mellett, Murarátka térségében ellenőriztek egy osztrák gépjárművet. A pénzügyőrök az autóban zárjegy nélküli cigarettát találtak, ezért a gépkocsit a letenyei vizsgálóépületbe kísérték.
A tételes átvizsgáláskor az utastérből, a csomagtérből és az első ülések alól különféle márkájú adózatlan cigaretta került elő, a járművet vezető férfi nem tudta igazolni a jövedéki termékek eredetét.
A pénzügyőrök a 10500 doboz adózatlan cigarettát lefoglalták és orgazdaság bűntettének gyanúja miatt feljelentést tettek. A várható jövedéki bírság összege 44 millió forint - közölte a NAV.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: újabb beruházásokat hajt végre Magyarországon az amerikai Scrub Daddy és Formlabs
2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt
A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.
2025. December 17. 07:48, szerda | Belföld
DPD Hungary: kézbesítési késések alakultak ki a nagy csomagforgalom miatt egyes budapesti és főváros környéki területeken
2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld
Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció

