Hírek
2013. Szeptember 07. 22:33, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Talaj menti fagyra is számíthatunk

Bár vasárnap is nyáriasan meleg idő várható a délután folyamán, a leghidegebb hajnali órákban helyenként már csak 1-2 Celsius-fok körül alakul a levegő hőmérséklete, talaj menti fagyra is számíthatunk.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombat este az MTI-hez eljuttatott közlésében azt írta: az alkalmazott kritériumoknak megfelelő veszélyes időjárási esemény az ország döntő részén nem várható. Ugyanakkor hozzátették: a vasárnap hajnali órákban a Nyírségben kisebb területen, illetve az Északi-középhegységben a fagyzugos helyeken talaj menti fagyra lehet számítani.
Az előrejelzés szerint napközben többnyire derült, napos, száraz idő várható. Általában mérsékelt marad a légmozgás, de a Kisalföldön napközben helyenként megélénkül a déli, délkeleti szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 5 és 12 fok között várható, de az Északi-középhegység völgyeiben és a Nyírségben 1-2 fok körül is alakulhat a hőmérséklet. A nappali maximumok várhatóan 24 és 28 fok között alakulnak.
Nagy-Britannia felett ciklon örvénylik, amelynek hidegfrontja az Északi-tengeren és Németországon át a Pireneusokig húzódik. Ennek hatására Nyugat-Európában erősen felhős az ég, és több helyen esik az eső. A hőmérséklet csúcsértéke többnyire 20 fok körül, a fronttól keletre viszont 30 fok felett alakul. A Kelet-európai-síkság időjárását ugyancsak ciklon határozza meg, emiatt ott is felhős, csapadékos, de jóval hűvösebb az idő, a délutáni órákban is alig melegszik 10 fok fölé a levegő. A két ciklonális rendszer között magasnyomás helyezkedik el. Ennek területén többnyire napos idő van, csapadékról sem érkezik jelentés. A sok napsütés hatására a hidegebb légtömeg ellenére 19, 26 fok között alakul a legmagasabb nappali hőmérséklet, ennél melegebb csak a Földközi-tenger partvidékén van. A hajnalok azonban hűvösek, helyenként fagypont közelébe süllyed a hőmérséklet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését
2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld
Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok
Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.
2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság
Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját