Hírek
2025. Április 25. 07:39, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Szexuálisan bántalmazta a családjában élő nevelt gyermekeket

Többrendbeli, tizenkét és tizennyolc év alatti, a hatalma, felügyelete alatt álló gyermekek sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntette miatt emelt vádat a Veszprém Vármegyei Főügyészség egy 31 éves férfival szemben.
Az elkövető 2021 közepétől 2023 márciusáig a feleségénél és anyósánál, mint nevelőszülőknél elhelyezett gyermekeket bántalmazta.
A vádirat szerint a Veszprém vármegyei elkövető munkahellyel nem rendelkezett, hozzátartozóinak segített a gyermekek ellátásában. A két család között szoros volt a kapcsolat, és a férfi a feleségével, valamint a nevelt és saját gyermekeivel együtt napi rendszerességgel az anyósánál tartózkodott, a gyermekeket reggel onnan vitték óvodába, iskolába és csak este mentek haza.
A férfi a gyermekekkel rendszeresen kiabált, ezért tartottak tőle, de a két nő is durván viselkedett velük, és nevelési eszközként napi szinten alkalmaztak lelki, fizikai erőszakot, ezért kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt nyomozás van ellenük folyamatban.
A vádlott ilyen körülmények között, a mindennapi együttlétek folytán a közte és a két családnál nevelkedett kiskorúak között kialakult hatalmi kapcsolatot, a felügyeletére bízott sértettek kiszolgáltatottságát kihasználva összesen hat gyermek sérelmére követett el szexuális cselekményeket.
Az ügyészség a vádiratában az előkészítő ülésen történő beismerése esetére mértékes indítványt terjesztett elő a letartóztatásban lévő férfival szemben, és 16 év fegyházbüntetést, 10 év közügyek gyakorlásától eltiltást indítványozott azzal ,hogy feltételes szabadságra nem bocsátható. Az ügyészség indítványt tett arra, hogy a bíróság véglegesen tiltsa el minden olyan foglalkozástól, tevékenységtől, amelynek keretében kiskorúval kerülne kapcsolatba.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.
2025. Július 20. 10:09, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben
Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és azon, hogy segítsék a bajba jutott tógazdaságokat, halas- és horgásztavakat üzemeltető vállalkozásokat
2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 29. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.