Hírek
2017. Szeptember 18. 11:00, hétfő |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság
Százezreket csalt ki hamis papírokkal

A kaposszekcsői, dombóvári és a döbröközi sértettek televíziót, valamint játékgépet kínáltak eladásra az interneten, melyek vételárának kifizetéséről az elkövető egy valótlan tartalmú dokumentumot küldött nekik.
A Dombóvári Rendőrkapitányság eljárást indított üzletszerűen elkövetett csalás bűntett gyanúja miatt.
A nyomozás adatai szerint ismeretlen elkövető 2017. július 29-én három személyt tévedésbe ejtett. A kaposszekcsői, dombóvári és a döbröközi sértettek televíziót, valamint játékgépet kínáltak eladásra az interneten, melyek vételárának kifizetéséről az elkövető egy valótlan tartalmú dokumentumot küldött nekik. Az eredetinek hitt fizetési átutalás láttán a termékeket mindhárman átadták a részére, mellyel mintegy 250 ezer forint kárt szenvedtek.
A rendőrök a nyomozás eredményeként a napokban azonosították, majd gyanúsítottként hallgatták ki a feltételezett elkövetőt, egy 25 éves kaposvári lakost. A férfi beismerő vallomást tett, szabadlábon védekezhet. Vallomásában elmondta, hogy az elektronikai eszközöket időközben tovább értékesítette.
Az ügyben a további eljárást a Dombóvári Rendőrkapitányság Nyomozó Alosztálya folytatja le.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 13:50, hétfő | Helyi
Nakon látható a Néprajzi Múzeum utazó kiállítása
Buherált tárgyakra és a sorkatonai szolgálat emlékeire fókuszál a Néprajzi Múzeum két új utazó projektje, amelyeket országszerte egészen kis településekre is eljuttatnak - közölte a múzeum az MTI-vel.
2025. Június 13. 13:16, péntek | Helyi
Kábítószer Ellenes Napot tartottak Dombóváron
Június 11-én immár negyedik alkalommal rendezték meg a Kábítószer Ellenes Napot a Dombóvári Művelődési Házban. A Dombóvári Rendőrkapitányság és a KEF közös programján közel 300 érdeklődő vett részt.
2025. Június 13. 08:15, péntek | Helyi
Támogatásokat és intézkedéseket jelentett be a Dombóvári Gazdakör agrárfórumán Hubai Imre
Eredményes agrárium nélkül nincs sikeres vidék, nincs biztonságos élelmiszer-ellátás és nincs élhető nagyváros sem.
2025. Június 12. 14:21, csütörtök | Helyi
Fekete István Múzeum - a hónap műtárgya
Június hónap műtárgyának Keszthelyi Jenő (1944-2022) intarziaművész, vadász, szakíró Láng Rudolf „Sólyom” tanár, vadászíróról készített képét választotta a múzeum.