Városlista
2025. június 11, szerda - Barnabás

Hírek

2024. Március 10. 06:00, vasárnap | Sport
Forrás: MTI

Szaúdi Nagydíj - Dzsiddában is folytatódott Verstappen sikersorozata

A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője rajt-cél győzelmet aratott a vasárnapi Forma-1-es Szaúdi Nagydíjon Dzsiddában.

A 26 éves holland pilótának ez az idei második és pályafutása 56. futamgyőzelme, mellyel növelte az előnyét az összetett élén. Verstappen sorozatban 43. alkalommal végzett pontszerző helyen és ez karrierje során a 100. dobogós pozíciója, egyben ő a legfiatalabb az F1 történetében, aki elérte ezt a mérföldkövet. Eddig a négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel birtokolta ezt a címet, ő 30 évesen és 265 naposan jutott el a 100 dobogóig, Verstappennek ez 26 évesen és 161 naposan sikerült. A holland címvédő Vettel, Lewis Hamilton, Michael Schumacher, Alain Prost, Fernando Alonso és Kimi Räikkönen után a hatodik versenyző lett az F1-ben, aki eljutott 100 dobogós helyezésig.

A Red Bull ráadásul kettős győzelmet ünnepelhetett Dzsiddában, Verstappen mögött ugyanis az egy héttel ezelőtt rendezett idénynyitó bahreini futamhoz hasonlóan csapattársa, a mexikói Sergio Pérez végzett másodikként, míg a dobogó alsó fokára Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője állhatott fel.

A rajtot Verstappen kiválóan kapta el, és esélyeshez méltón azonnal elhúzott, az első kör végén már csaknem másfél másodperc volt az előnye a mögötte száguldó Leclerc-rel szemben. A monacói a második helyet sem tudta sokáig tartani, a negyedik kör elején ugyanis átvette tőle ezt a pozíciót Pérez.

A hetedik körben Lance Stroll (Aston Martin) a gumifalba csapódott autójával, a mentés idejére pedig a pályára hajtott a biztonsági autó. A Red Bull azonnal a boxba hívta kerékcserére Verstappent és Pérezt is, s ugyanígy tett többek mellett a Ferrari Leclerc-rel, a McLaren viszont a pályán tartotta Lando Norrist, a Mercedes pedig Hamiltont.

A két körrel később lebonyolított újraindításnál így Norris diktálhatta a tempót az élen, mögötte Verstappen, Hamilton, Pérez, Leclerc volt a sorrend. A 12. körben Verstappen átvette a vezetést Norristól, Pérez pedig Hamiltont hagyta le a harmadik helyért. A hétszeres világbajnok britet aztán Leclerc is megelőzte, Pérez pedig a 18. körben visszavette a második pozíciót Norristól, akit hiába üldözött és ért is utol féltávnál Leclerc, lehagynia csak a 27. körben sikerült.

A folytatásban a Verstappen által vezetett kettős Red Bull-sikert senki nem tudta veszélyeztetni, a vakbélműtéten átesett Carlos Saintz Jr.-t helyettesítő brit újonc, a 18 éves Oliver Bearman pedig a 11. helyről rajtolva hetedikként ért célba a Ferrarival.

A vb két hét múlva, az Ausztrál Nagydíjjal folytatódik Melbourne-ben.

Címkék: forma 1, verstappen

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 11. 07:06, szerda | Sport

Cser-Palkovics András: Székesfehérvár ideiglenesen átveszi a Fehérvár FC-t

Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere kedden bejelentette, hogy a város ideiglenesen átveszi a labdarúgó NB I-ből kiesett Fehérvár FC-t, megmentve ezzel a megszűnéstől.

2025. Június 11. 07:00, szerda | Sport

Azeri-magyar - Szoboszlai szerint jó tanulópénz volt a két felkészülési meccs

A csapatkapitány Szoboszlai Dominik szerint a magyar válogatott mindkét felkészülési mérkőzése jó tanulópénz volt a világbajnoki selejtezősorozat megkezdése előtt.

2025. Június 10. 07:14, kedd | Sport

Azeri-magyar - Tóth Balázs kezd a magyar kapuban

A kapus Tóth Balázs személyében újoncot avat a magyar labdarúgó-válogatott kedden Bakuban, az Azerbajdzsán elleni barátságos mérkőzésen.

2025. Június 09. 21:29, hétfő | Sport

Fiatal, Gyors, és Elszánt - Mira újra a pályán!

Autocross versenybeszámolók a 16 éves Mihalik Mirától.