Hírek
2020. Április 27. 08:03, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI/pszi.hu/Fotó illusztráció: https://www.freepik.com/free-photo/therapist_341180
Számos pszichológus ingyenesen is nyújt segítséget
Nem szégyen segítséget kérni, sokkal inkább bátor cselekedetnek tekinthető, ha valaki szembenéz megoldatlan problémáival.
Számos pszichológus ingyenesen is nyújt segítséget a koronavírus-járvány hatásainak feldolgozásában - mondta Knapek Éva klinikai szakpszichológus az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában.
Knapek Éva szerint kijelenthető, hogy megnőtt az érdeklődés a pszichológiai segítség iránt. Sokan vannak, akik elvesztették az állásukat, vagy magányosak, nem találkozhatnak szeretteikkel, nekik nem könnyű feldolgozni ezt a helyzetet. A szakember hangsúlyozta: nem szégyen segítséget kérni, sokkal inkább bátor cselekedetnek tekinthető, ha valaki szembenéz megoldatlan problémáival. Knapek Éva azt tanácsolta: a koronavírus-járvány idején is tartsuk magunkat a megszokott napirendünkhöz, és minél többször lépjünk kapcsolatba hozzátartozóinkkal, hogy ne érezzük magányosnak magunkat.
Sok önkéntes segítséget felajánló szakember megtalálható pl. az alábbi elérhetőségeken.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 09:00, szombat | Helyi
A maximumot hozta ki magából a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata
Az SKDUN szervezet 2025. október 24-26. között szervezte meg legnagyobb éves versenyét, amelyen 30 ország közel 1300 indulója mérte össze tudását, ahol jelen volt a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata is!
2025. Október 31. 08:00, péntek | Helyi
Előzzük meg a Halottak napi tüzeket
Az elkövetkező napokban várhatóan sokan kilátogatnak a temetőkbe, többen otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak. Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, fontos mindent megtenni a tüzek megelőzéséért.
2025. Október 30. 11:52, csütörtök | Helyi
Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Dr. Márky Imre
Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Dr. Márky Imre, a Dombóvári Szent Lukács Kórház Sebészet Jellegű Mátrix Osztály osztályvezető főorvosa részére Dr. Pintér Sándor belügyminiszter,
2025. Október 30. 09:00, csütörtök | Helyi
Emléktáblát avattak Göllén az egykori jószágigazgatónak
Október 20-án a göllei Általános Iskola és Óvoda falán a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület közreműködésével emléktáblát avattak Vitéz Kozáry Ferenc kerületvezető jószágigazgató, író emlékére.

