Városlista
2025. július 12, szombat - Izabella

Hírek

2018. Március 01. 08:21, csütörtök | Helyi
Forrás: Belvárosi Általános Iskola

Rövid tudósítás a Kazinczy-versenyről

A verseny megyei fordulóját a Szekszárdi Baka István Általános Iskolában rendezték február 15-én.

A Kazinczy Ferencről elnevezett „Szép Magyar Beszéd” verseny iskolai fordulójára február elején került sor a Belvárosiban. A 7-8. évfolyamosok korcsoportját Kálmán Kitti, 8.a osztályos tanuló nyerte meg; felkészítő tanára: Nyári Éva Az 5-6. évfolyamon pedig Gergye Anita, 6.c osztályos tanuló bizonyult a legügyesebbnek; felkészítő tanára: Szente Gábor.
A verseny megyei fordulóját a Szekszárdi Baka István Általános Iskolában rendezték február 15-én. Az iskolai megmérettetéshez hasonlóan: az első fordulóban egy jól begyakorolt, „hozott” művet olvastak fel a diákok, míg a másodikban – negyedóra önálló felkészülést követően – egy ismeretlen szöveget kellett értelmének megfelelően és szépen artikulálva felolvasniuk. A háromtagú zsűri több mint negyven percen át tanácskozott, és mindössze egy-két pont eltéréssel sikerült rangsorolnia az indulókat. A szoros versenyben végül Kitti és Anita is 5. helyezést szerzett saját korcsoportjában.

Szente Gábor

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 11. 09:24, péntek | Helyi

Dombóváron keletkezett a legtöbb lakástűz az első félévben Tolnában

Vármegyénkben 2025 első félévében 73 lakóépület gyulladt ki, 13 százalékkal kevesebb, mint 2024 első hat hónapjában.

2025. Július 10. 08:11, csütörtök | Helyi

Lebukott a kapospulai autótolvaj

Társa biztatására, brahiból kötötte el a 16 éves fiú Dombóvárról a Suzukit.

2025. Július 09. 08:39, szerda | Helyi

Sikeresen megszervezték idén is a Balaton kerülő retro kismotorozást

Az elmúlt hétvégén IX. alkalommal tartották meg a már szokásos, éves Balaton kerülő túrát többnyire Babettákkal és egyéb más kis retro mopedokkal.

2025. Július 07. 14:53, hétfő | Helyi

Súlyos sérüléses baleset történt Dombóváron

Július 4-én egy autós Dombóváron a Vörösmarty utcában a Pannónia út irányába közlekedett, amikor a kereszteződésben az autó vezetője nem adta meg az elsőbbséget és kihajtott a védett úton közlekedő kocsi elé.