Hírek
2012. Június 23. 09:00, szombat |
Helyi
Forrás: Kitanics Zsuzsanna/Dombóvári Rendőrkapitányság
Rendőrök a csendes dombóvári éjszakákért
A vakáció idejére újra elindítja „Csendes éjt!” bűnmegelőzési programját a Dombóvári Rendőrkapitányság. A fiatalok elkövetővé, illetve áldozattá válását igyekeznek megelőzni és biztosítani a lakóövezetek nyugalmát.
Kollégáink minden bejelentésre reagálnak és megteszik a szükséges intézkedéseket a lakók nyugalma érdekében, az éjszakai járőrszolgálatot úgy szervezzük, annak útvonalát úgy tervezzük meg, hogy rendszeresen és visszatérően ellenőrizni tudjuk azokat a szórakozóhelyeket és közterületeket, melyekről több bejelentés, jelzés érkezett az elmúlt napokban - tájékoztatta portálunkat dr. Szijártó István kapitányságvezető.
A bejelentésekkel kapcsolatban június 21-én megbeszélésre hívtuk össze a szórakozóhelyek üzemeltetőit, az önkormányzat és a kormányhivatal képviselőit a szórakozóhelyek biztonsága, az elkövetett szabálysértések és azok következményeinek témakörében.
Jellemző elkövetési magatartás a csendháborítás, melynek elkövetője - még ha fiatalkorú is - szabálysértést követ el, és tettéért akár 150 000 Ft-ig terjedő pénzbírsággal is sújtható. Problémát jelent a fiatalok mértéktelen alkoholfogyasztása is, mely szinte minden esetben tapasztalható a rendőri intézkedések során.
Bízunk benne, hogy a visszatérő és rendszeres rendőri ellenőrzésekkel, a szórakozóhelyek üzemeltetőinek segítségével sikerül a belváros rendjét megőrizni és a lakók nyugalmát biztosítani.
Mindezek mellett szeretnénk felhívni a szülők figyelmét arra, hogy gyermekük és lakóhelyünk biztonsága közös érdekünk. A rendőrség a szórakozóhelyek és közterületek fokozott ellenőrzésével mindent megtesz azért, hogy az áldozattá vagy elkövetővé válást megelőzze. Kérjük a szülőket, hogy ők is felelősséggel és nagyobb odafigyeléssel járuljanak hozzá a munkánkhoz - zárta tájékoztatóját a rendőrkapitány.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 09:00, szombat | Helyi
A maximumot hozta ki magából a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata
Az SKDUN szervezet 2025. október 24-26. között szervezte meg legnagyobb éves versenyét, amelyen 30 ország közel 1300 indulója mérte össze tudását, ahol jelen volt a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata is!
2025. Október 31. 08:00, péntek | Helyi
Előzzük meg a Halottak napi tüzeket
Az elkövetkező napokban várhatóan sokan kilátogatnak a temetőkbe, többen otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak. Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, fontos mindent megtenni a tüzek megelőzéséért.
2025. Október 30. 11:52, csütörtök | Helyi
Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Dr. Márky Imre
Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Dr. Márky Imre, a Dombóvári Szent Lukács Kórház Sebészet Jellegű Mátrix Osztály osztályvezető főorvosa részére Dr. Pintér Sándor belügyminiszter,
2025. Október 30. 09:00, csütörtök | Helyi
Emléktáblát avattak Göllén az egykori jószágigazgatónak
Október 20-án a göllei Általános Iskola és Óvoda falán a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület közreműködésével emléktáblát avattak Vitéz Kozáry Ferenc kerületvezető jószágigazgató, író emlékére.

