Városlista
2025. november 2, vasárnap - Achilles

Hírek

2020. Augusztus 26. 08:17, szerda | Helyi
Forrás: Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság

Rendőri ellenőrzés rendhagyó lehetőséggel

Rendőri ellenőrzés rendhagyó lehetőséggel

Tolna megye útjain az ünnepi hosszú hétvégén a passzív biztonsági eszközök használatát és a sebességhatárok betartását ellenőrizték.

A vállalkozókedvű járművezetők kipróbálhatták a biztonsági öv szimulátort is, mely nagy sikert aratott a közlekedők körében.

Az augusztus 20-ai ünnepi hétvége első és utolsó napján jelentősen megnövekedett a járműforgalom Tolna megye útjain is. Az egyenruhások az elmúlt időszakban – a rendőrautókba szerelt videókamerákkal, valamint a sebességellenőrző készülékekkel – számos jogsértést rögzítettek agresszív járművezetői magatartásokról, illetve balesetveszélyt jelentő relatív és abszolút mértékű sebességtúllépésekről, továbbá a passzív biztonsági eszközök használatának elmulasztásáról.

A további komoly sérüléssel és esetlegesen a tragédiával végződő balesetek megelőzése, valamint a közlekedésbiztonsági helyzet javítása érdekében a megye közlekedésrendészeti rendőrei ezúttal a 6-os-, a 61-es és a 65-ös főúton, valamint Dunaföldváron mérték a közlekedők sebességét, és ellenőrizték a passzív biztonsági eszközök – a biztonsági öv és a gyermekülés – használatát.

Tolna megyében ezúttal 131 szabálytalankodóval szemben intézkedtek az egyenruhások. Közülük száznál is többen voltak, aki a sebességhatárokat nem tartották be. A legkirívóbb jogsértő annak a Seatnak a sofőrje volt, aki a megengedett 90 km/h-s sebesség helyett 173 km/h-s sebességgel közlekedett a 61-es főúton vasárnap délután.

Az ellenőrzések alkalmával a rendőrök egy különleges lehetőséget biztosítottak a vállalkozókedvű autósoknak. Az intézkedések helyszínein a biztonsági öv szimulátort próbálhatták ki azok, akik erre kedvet éreztek. A szerkezet működésének lényege, hogy kb. 20 km/h-s frontális ütközést szimulál. Az ülés a csúszó pálya végén hirtelen – blokkolva – áll meg. A baleset-megelőzési célzattal kitelepített készülék nagyon népszerű volt még azok között a sofőrök között is, akiket azért szűrtek ki a forgalomból, mert nem használták a biztonsági övüket.

A Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság továbbra is kéri, hogy tartsák be a közlekedési szabályokat, tegyék ezt azért,

… hogy mindenki hazaérjen!

Címkék: rendőrség, traffipax

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 01. 09:00, szombat | Helyi

A maximumot hozta ki magából a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata

Az SKDUN szervezet 2025. október 24-26. között szervezte meg legnagyobb éves versenyét, amelyen 30 ország közel 1300 indulója mérte össze tudását, ahol jelen volt a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata is!

2025. Október 31. 08:00, péntek | Helyi

Előzzük meg a Halottak napi tüzeket

Az elkövetkező napokban várhatóan sokan kilátogatnak a temetőkbe, többen otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak. Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, fontos mindent megtenni a tüzek megelőzéséért.

2025. Október 30. 11:52, csütörtök | Helyi

Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Dr. Márky Imre

Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Dr. Márky Imre, a Dombóvári Szent Lukács Kórház Sebészet Jellegű Mátrix Osztály osztályvezető főorvosa részére Dr. Pintér Sándor belügyminiszter,

2025. Október 30. 09:00, csütörtök | Helyi

Emléktáblát avattak Göllén az egykori jószágigazgatónak

Október 20-án a göllei Általános Iskola és Óvoda falán a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület közreműködésével emléktáblát avattak Vitéz Kozáry Ferenc kerületvezető jószágigazgató, író emlékére.