Hírek
2025. Július 25. 11:12, péntek | Helyi
Régi jó barát a múzeumban
Dombóváron járva Dr. Novák Ferenc ny. újságíró, rádiós, jogász felkereste a Fekete István Múzeumot.
Bodó Imrével a barátság még 1987-ben, Göllében kezdődött. Ő avatta fel augusztus 20-án az ottani Fekete István Emlékházat.
Akkor, többek között a következőket mondta:
„Azzal a reménnyel tárjuk ki a nagyközönség előtt Fekete István emlékszobájának ajtaját, hogy a buzgalom továbbra is megmarad, Gölle határain túl is, és élesztője lesz az emlékgyűjtő, gyarapító és megőrző szorgoskodásnak. Az örök vadászmezőkön lesre induló Fekete István emléke mától minden bizonnyal sokszor megtér bölcsőhelyére, a kívül-belül ünneplőbe öltözött Göllébe."
A múzeum vendégkönyvébe is bejegyzést tett:
„Nagy-nagy szívből jövő gratuláció a régi-régi barátnak, hogy ilyen színvonalas, "extra klassz" kiállítással tiszteleg a "Földi Írónk" a legolvasottabb magyar író emlékének.
Adja a Jó Isten, hogy még számos esztendeig ápolhassa, bővíthesse mindannyiunk, a Fekete István tisztelők örömére!”
Dombóvár, 2025. július 18.
Dr. Novák Ferenc
(Kaposvár)
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 09:00, szombat | Helyi
A maximumot hozta ki magából a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata
Az SKDUN szervezet 2025. október 24-26. között szervezte meg legnagyobb éves versenyét, amelyen 30 ország közel 1300 indulója mérte össze tudását, ahol jelen volt a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata is!
2025. Október 31. 08:00, péntek | Helyi
Előzzük meg a Halottak napi tüzeket
Az elkövetkező napokban várhatóan sokan kilátogatnak a temetőkbe, többen otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak. Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, fontos mindent megtenni a tüzek megelőzéséért.
2025. Október 30. 11:52, csütörtök | Helyi
Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Dr. Márky Imre
Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Dr. Márky Imre, a Dombóvári Szent Lukács Kórház Sebészet Jellegű Mátrix Osztály osztályvezető főorvosa részére Dr. Pintér Sándor belügyminiszter,
2025. Október 30. 09:00, csütörtök | Helyi
Emléktáblát avattak Göllén az egykori jószágigazgatónak
Október 20-án a göllei Általános Iskola és Óvoda falán a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület közreműködésével emléktáblát avattak Vitéz Kozáry Ferenc kerületvezető jószágigazgató, író emlékére.

