Városlista
2026. február 18, szerda - Bernadett

Hírek

2022. November 22. 09:05, kedd | Belföld
Forrás: Ügyészség

Rárántotta a kormányt az M1-esen, kevésen múlt a baleset

Rárántotta a kormányt az M1-esen, kevésen múlt a baleset

Közúti veszélyeztetést nem csak »büntetőfékezéssel« lehet elkövetni, a másik autóst »megleckéztetni« kívánó, egyéb magatartások is könnyen vezethetnek büntetőeljáráshoz.

A Győri Járási Ügyészség tavaly nyáron, az M1-es autópályán történt eset miatt emelt most vádat. A vád szerint a negyvenes éveiben járó férfi Budapest irányába hajtott, amikor egy kamiont előző sofőr miatt lassítani kényszerült. Dühében szorosan a másik autó mögé ment és többször felvillantotta a fényszóróját. Miután az idős sértett befejezte az előzést és visszasorolt a külső sávba, a vádlott hirtelen mozdulattal felé kormányozta az autóját. A férfit az sem tartotta vissza a szabálytalankodástól, hogy mindkét autóban utasok is ültek.

A másik sofőr ijedtében fékezni kezdett és félrekapta a kormányt, emiatt az épp megelőzött kamion is fékezésre kényszerült, sőt, az elkerülő manőver során a sofőr áttért a lehajtó sávba is, ahol egy másik kamion igyekezett épp kihajtani.

Szerencsére baleset nem történt, a vádlott azonban így is a forgalom résztvevőinek testi épségét veszélyeztette.

A Győri Járási Ügyészség a leckéztető autóst közúti veszélyeztetés bűntettének elkövetésével vádolja.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 18. 10:00, szerda | Belföld

Nagy Márton: a bankok túl drágák és túl sokan vannak

A bankok még mindig túl drágák és túl sokan vannak - írta Facebook-bejegyzésében Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter kedden.

2026. Február 18. 06:35, szerda | Belföld

Két menet lesz a fővárosban március 15-én

Megszervezik a békemenetet, illetve a TISZA Párt is nagygyűlést tart a nemzeti ünnepen.

2026. Február 17. 13:00, kedd | Belföld

MVM: elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok - közölte az MVM hétfőn az MTI-vel.