Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2015. Június 19. 13:11, péntek | Külföld
Forrás: MTI

Plusz pénzt biztosít az unió a migrációs válság kezelésére

Plusz pénzt biztosít az unió a migrációs válság kezelésére

Jóváhagyták pénteken az uniós tagállamok az Európai Unió idei költségvetésének kiegészítését a földközi-tengeri migrációs válság megemelkedett költségeinek fedezésére.

A miniszterek tanácsának közleménye szerint a tagállamok sürgősséggel és elsőbbséggel vitatták meg az ügyet, és a migrációs nyomás és a menekültáradat kezelése érdekében 89 millió euróval egészítették ki az idei maximális uniós kötelezettségvállalások és 76,6 millióval a tényleges kifizetések szintjét. A kommüniké arra is kitér, hogy miután még vannak a közös kasszában fel nem használt pénzek, azért a tagállamoknak nem kell soron kívül pénzt befizetniük a költségvetésbe.

A pótlólagos pénz az unió határőrizeti ügynökségének munkájának támogatása mellett az úgynevezett menekült-, migrációs és integrációs alap, valamint a belbiztonsági alap pénzügyi lehetőségeit bővíti.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld

A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett

A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.

2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld

Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat

Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.

2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld

Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből

Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.

2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld

Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése

Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.