Városlista
2025. augusztus 25, hétfő - Lajos

Hírek

2023. Április 14. 06:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

Péntek éjfélig helyenként akár 50 milliméter csapadék is hullhat

Péntek éjfélig helyenként akár 50 milliméter csapadék is hullhat

A nyugati országrész feletti csapadékzónából péntek éjfélig a nyugati, északnyugati megyékben tartós eső várható, területi átlagban 30 millimétert meghaladó, helyenként akár 50 millimétert is megközelítő csapadék hullhat.

A meteorológiai szolgálat ezért másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki péntekre Győr-Moson-Sopron és Vas vármegye területére. Ott 24 óra alatt több mint 30 milliméter csapadék hullhat. Komárom-Esztergom, Veszprém, Zala vármegye területére elsőfokú (sárga) figyelmeztetést adtak ki péntekre, mert 24 óra alatt 20 milliméternél több csapadék hullhat.

Hozzátették: pénteken a késő délelőtti, déli órák körül az északkeleti részeken válnak kedvezővé a feltételek zivatarok kialakulásához, amelyeket átmeneti szélerősödés és apró szemű jég kísérhet. Késő délután, este a déli határhoz közeli részeken dél, délnyugat felől sodródhatnak be zivatarok.

A zivatarok veszélye miatt elsőfokú (sárga) figyelmeztetést adtak ki péntekre Baranya, Bács-Kiskun, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Tolna vármegye területén. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső fordulhat elő - írták.

Címkék: eső, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.

2025. Augusztus 25. 07:48, hétfő | Belföld

A hét elején melegedés kezdődik és visszatér a kánikula

A hét elején melegedés kezdődik és csütörtökre visszatér a kánikula: mindenhol 30 Celsius-fok felett alakulnak a csúcshőmérsékletek, csapadék nem várható.

2025. Augusztus 25. 07:47, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország határozottan visszautasítja az ukrán elnök fenyegetőzését

A magyar kormány határozottan visszautasítja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök fenyegetőzését, és arra szólítja fel a szomszédos országot, hogy hagyjon fel hazánk energiabiztonságának kockáztatásával

2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld

Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.

Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.