Városlista
2025. november 1, szombat - Marianna

Hírek

2019. Október 16. 08:50, szerda | Helyi
Forrás: Wiedmer-Balipap Zsuzsa

Otthoniak és Dombóvárról Elszármazottak Facebook Csoport találkozóját tartották szombaton

Otthoniak és Dombóvárról Elszármazottak Facebook Csoport találkozóját tartották szombaton

5 éves a Dombóvárról Elszármazottak Facebook Csoport, s tagjai immáron harmadik alkalommal találkozhattak személyesen is Dombóváron.

A helyszín a Tinódi Art Café volt. Ezúttal is két Tagot hívott meg a csoport adminja; Wiedmer-Balipap Zsuzsa, s a vendégekkel ismét Palancsa László beszélgetett. Idén lett 40 éves a Hunyadi téri művelődési ház épülete; így természetes volt, hogy a sok kötődés, szép emlékek miatt - e találkozó témája nem lehetett más, mint a régi „művházas” idők visszaidézése.

Bordi Imréné - Irénke néni, egykori népművelő a Hunyadi téri kultúrház emlékeit foglalta össze, míg Takács László vállalkozóval a Koronára fókuszált a jó hangulatú beszélgetés, hiszen sok kulturális „legenda” ott kezdődött, ami aztán a 80-as években az új épületben csúcsosodott ki.

Wiedmer-Balipap Zsuzsa elmondta, hogy minden évben nagyon örül az összejöveteleknek, amikor nem csak virtuálisan vitathatják meg a város régi és új ügyeit.
Beszédében megemlékezett az idén elhunyt Szita Veronikáról, Köbli Mária és Majoros Gábor tagokról, akiktől támogatást, segítséget és információkat kapott.

Az új városi vezetés bizonyára nyitott lesz az együttműködésre, így elképzelésük szerint e rendszeres találkozókat október helyett a Város Hetére - áprilisra - tennék át - akár nagyobb körben, nagyobb programokkal. A 2020-ban esedékes városi ötvenedik születésnapra az Elszármazottak lélekben már készülnek!

Címkék: Dombóvár

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 01. 09:00, szombat | Helyi

A maximumot hozta ki magából a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata

Az SKDUN szervezet 2025. október 24-26. között szervezte meg legnagyobb éves versenyét, amelyen 30 ország közel 1300 indulója mérte össze tudását, ahol jelen volt a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata is!

2025. Október 31. 08:00, péntek | Helyi

Előzzük meg a Halottak napi tüzeket

Az elkövetkező napokban várhatóan sokan kilátogatnak a temetőkbe, többen otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak. Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, fontos mindent megtenni a tüzek megelőzéséért.

2025. Október 30. 11:52, csütörtök | Helyi

Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Dr. Márky Imre

Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Dr. Márky Imre, a Dombóvári Szent Lukács Kórház Sebészet Jellegű Mátrix Osztály osztályvezető főorvosa részére Dr. Pintér Sándor belügyminiszter,

2025. Október 30. 09:00, csütörtök | Helyi

Emléktáblát avattak Göllén az egykori jószágigazgatónak

Október 20-án a göllei Általános Iskola és Óvoda falán a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület közreműködésével emléktáblát avattak Vitéz Kozáry Ferenc kerületvezető jószágigazgató, író emlékére.