Városlista
2025. május 1, csütörtök - Fülöp

Hírek

2013. November 15. 10:53, péntek | Helyi
Forrás: Tóth Erzsébet

Ősz az irodalomban

Ősz az irodalomban

Ősz az irodalomban címmel tartott előadást Markovits Magdolna a Kaposszekcsői Közösségi Házban november 14-én délután.

Az iskolásokból és a falu néhány ráérő és érdeklődő lakójából álló közönség hallhatott nagyon szép példákat, hogy egy-egy költő mennyire más hangulatban, szókinccsel jeleníti meg ugyan azt a témát.

Markovits Magdolna felolvasott néhány őszi verset illusztrálásképpen. Verlaine és Szabó Éva egy-egy versével illusztrálta, mennyire más-más hangulattal, szókészlettel írntak az őszről A 2. osztályosok Márfai Attiláné osztályfőnök segítségével Zelk Zoltán, Weöres Sándor és Petőfi Sándor egy-egy versén keresztül mutattak példát a költői képek sokszínűségére. Németh Fanni és Végh Viktória pedig Arany János Toldi estéje című versének bevezetőjével egy teljesen más hangulatot idézett fel. Zárásul az előadó egy mesét mondott el az őszről.

Címkék: irodalom, költészet

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 01. 08:00, csütörtök | Helyi

Elismerte tettét a várongi sírrongáló

A dombóvári rendőrök gyanúsítottként hallgattak ki egy 24 éves férfit, aki a várongi temetőben több síremléket is megrongált.

2025. Április 30. 08:14, szerda | Helyi

Netbankos csalásokra figyelmeztet a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A napokban két sértett tett feljelentést a Dombóvári Rendőrkapitányságon, mert ismeretlenek több millió forinttal rövidítették meg őket internetes bankolást követően.

2025. Április 29. 13:43, kedd | Helyi

Horváth János az Év Tolna vármegyei polgárőre

A Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság 2025. évi Rendőrség Napja alkalmából szervezett ünnepi állománygyűlésén Horváth János, a Dombóvári Polgárőr Egyesület tagja vehette át az Év Tolna vármegyei polgárőre kitüntetést.

2025. Április 28. 08:23, hétfő | Helyi

Átadták a Dombóvár Közbiztonságáért és az Év Kistérségi Rendőre elismeréseket

Varga Zoltán tűzoltó főtörzsőrmester, Horváth Lajos rendőr százados Dombóvár Közbiztonságáért elismerő díjat vehetett át, valamint Somogyi Tamás rendőr főtörzsőrmester az Év Kistérségi Rendőre elismerésben részesült.