Városlista
2025. július 25, péntek - Kristóf, Jakab

Hírek

2024. December 19. 08:02, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor szerint hatalmas sikerekkel záruló félév volt az elnökség

Hatalmas sikerrel záruló félévnek minősítette Magyarország európai uniós elnökségét Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Brüsszelben.

A kormányfő az Európai Unió és a nyugat-balkáni országok csúcstalálkozóján adott sajtónyilatkozatában elmondta, rá kell ütni a pecsétet az elmúlt fél évben végzett munkára.

Mint mondta, minden nyugat-balkáni ország előrement, van, aki hétmérföldes csizmával lépett előre.

"Nincs olyan ország, amelyik ne élvezte volna a munkánk előnyét, és ha ideszámítom a schengeni térséget is, akkor pedig ez egy hatalmas sikerekkel záruló félév"
- szögezte le Orbán Viktor, hozzátéve: most csak annyi kell, hogy ráüssük a pecsétet, és azt mondjuk, hogy jó mulatság, férfimunka volt.

A miniszterelnök a magyar gazdaság állapotával kapcsolatban azt mondta, 2010-hez mérjük magunkat.

Mint mondta,

mindig a 2010 előtti teljesítményt vetik össze a mostanival, "és azt látjuk, hogy ez egy egész más, sokkal modernebb ország lett, és ennek örülünk".
A kérdésre, hogy szerinte rendben van-e a gazdaság, azt felelte, hogy az "sosincs rendben, a gazdaság egy olyan bicikli, amit mindig tekerni kell, másképp eldől".

Az ukrán gázvezetékkel kapcsolatos kérdésre, illetve arra, mit tervez a magyar kormány, a miniszterelnök azt mondta, dolgoznak rajta.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 25. 07:45, péntek | Belföld

Orbán Balázs: veszélyes, rázós átmeneti időszak előzheti meg az új világrend kialakulását

A miniszterelnök politikai igazgatója arra figyelmeztetett csütörtökön Tusnádfürdőn, hogy az az átmeneti időszak, ami az új világrend előtt következik, nagyon veszélyes, rázós lehet.

2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld

Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet

Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.

2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld

Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe

Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.