Hírek
2016. Július 19. 11:32, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Öngyilkos lett egy férfi a sopronkőhidai börtönben
Felakasztotta magát egy fogvatartott a Sopronkőhidai Fegyház és Börtönben július 6-án, az esettel kapcsolatos belső vizsgálat nem tárt fel személyi állományi mulasztást
- tájékoztatta a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának kommunikációs főosztálya kedden az MTI-t.
A közlemény szerint a férfi jogerős büntetését töltötte az intézményben, amikor öngyilkosságot követett el. A fegyház és börtön személyzete talált rá, de az azonnali és szakszerű segítségnyújtás ellenére sem tudták megmenteni az életét.
A rendőrség a helyszíni vizsgálat során kizárta az idegenkezűséget.
Hozzátették: a büntetés-végrehajtás fokozott figyelmet fordít a fogvatartottak mentális egészségének megőrzésére. Már az intézetbe kerüléskor pszichológusok és reintegrációs tisztek vizsgálják meg az elítélteket, felmérik családi körülményeiket és pszichés állapotukat, ezek figyelembevételével sorolják be őket különböző biztonsági kockázati csoportokba.
A reintegrációs tisztek és a pszichológusok rendszeresen foglalkoznak a fogvatartottakkal, figyelemmel kísérik kapcsolattartásuk rendszerességét és minőségét, ösztönzik őket a tanulásra és a börtön által szervezett szabadidős tevékenységekben való részvételre, amelyekkel csökkenthetik azokat a tényezőket, amelyek önkárosításhoz vezethetnek.
Minden börtönben lelkészek is dolgoznak, hozzájuk szintén fordulhatnak a fogvatartottak, s rendszeresek az istentiszteletek és a lelki gondozások.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.
2026. Január 30. 07:04, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: érkezik a hathavi fegyverpénz
A honvédelmi miniszter tájékoztatása szerint január utolsó munkanapján, január 30-án fizetik ki az arra jogosult katonáknak a hathavi illetményüknek megfelelő fegyverpénzt.
2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld
Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja
Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.
2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld
Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas
Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.

