Városlista
2025. július 27, vasárnap - Olga

Hírek

2016. Január 25. 10:46, hétfő | Helyi
Forrás: NAV, hitelkarosultak.blog.hu

Nyilatkozni kell a kedvezményekről

Nyilatkozni kell a kedvezményekről

Az alkalmazottaknak január 31-ig kell nyilatkozniuk munkáltatójuknál arról, milyen kedvezményekkel csökken idén a személyi jövedelemadójuk

Ennek megfelelően kapják ugyanis már a januári bérüket, amennyiben hó végéig pontosan kitöltik a munkahelyükön kapott nyomtatványokat.

A legtöbbeket a családi kedvezmény érinti, melyről az eltartott családtagok felsorolásával kell nyilatkozni. Meg kell jelölni a kedvezményezett eltartottakat, akik után a családi pótlék jár, mert ők egyben a családi kedvezményre jogosító családtagok is.
A családi kedvezményre jogosultak 2016-ban az összevont adóalapba tartozó jövedelmüket egy eltartott esetén 66 670 forinttal, két eltartott esetén 83 330 forinttal, három és minden további eltartott esetén 220 000 forinttal csökkenthetik kedvezményezett eltartottanként és jogosultsági hónaponként.

A nyilatkozathoz segít a NAV honlapján (www.nav.gov.hu) elérhető családikedvezmény-kalkulátor, amellyel egyszerűen kiszámítható, hogy a rendszeres bérjövedelemből mekkora adóalap-, illetve járulékkedvezményhez juthatnak a családok. A kalkulátor mellett az is szerepel, hogy kik jogosultak a kedvezményekre és mely családtagok számítanak eltartottnak, illetve kedvezményezett eltartottnak.

Ugyancsak adóalap-kedvezmény jár azoknak a pároknak, ahol legalább az egyik fél az első házasságát köti, illetve kötötte 2015. december 31. után. Az adóalapból vonható kedvezmény havi 33 335 forint, ami havi 5 000 forinttal emeli a nettó bért.

Idén havi 5 550 forint úgynevezett személyi kedvezmény jár az adóból azoknak, akik súlyos fogyatékosságnak minősülő betegségben szenvednek vagy rokkantsági járadékban illetve fogyatékossági támogatásban részesülnek.

A kedvezményekről év közben is lehet nyilatkozni, ha a jogosultság nem januártól áll fenn, illetve év közben megszűnik.

Címkék: adó

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 26. 21:35, szombat | Helyi

Retrobogás és falunapi forgatag Kaposszekcsőn

Videó beszámoló a 2025. július 19-én megrendezett Cyclekart futamról és falunapi forgatagról.

2025. Július 25. 11:12, péntek | Helyi

Régi jó barát a múzeumban

Dombóváron járva Dr. Novák Ferenc ny. újságíró, rádiós, jogász felkereste a Fekete István Múzeumot.

2025. Július 24. 08:32, csütörtök | Helyi

A hónap műtárgya - Fekete István Múzeum

Július hónap műtárgyának Csonka Sándor (1936-2018) néhai dombóvári festőművész Kele című festményét választotta a múzeum.

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba