Városlista
2025. július 25, péntek - Kristóf, Jakab

Hírek

2022. Március 10. 08:54, csütörtök | Helyi

Nimród Vadászérmet vehetett át Börcsök Zoltán

A vadgazdálkodásban, a vadászatban és a vadászati kultúra ápolásában végzett példamutató munkája elismeréseként vehette át a nívós elismerést.

A vadgazdálkodásban, a vadászatban és a vadászati kultúra ápolásában végzett példamutató munkája elismeréseként a Tolna Megyei Vadász-szövetség vezetői, Pintér Szilárd Dombóvár Város Polgármestere és számos vadász, barát és családtag jelenlétében vehette át a nívós elismerést.

Nagy Imre, Bán Béla, Stemler József után a Kapos-Koppányközi Vadásztársadalom kiválóságai közé tartozik immár Börcsök Zoltán, ahogy a tábla is hirdeti a könyvtárszobában.

A méltatást Dr. Király István a megyei vadászkamara titkára olvasta fel, majd Dr. Pilisi Gábor elnökségi tag és Kupás Deák Zoltán elnök úr is gratulált a díjazottnak.
Börcsök Zoltán elmondta, hogy édesapja vonta be a vadászat szépségeibe, felelősségteljes munkájába, és a mai napig az útmutatásai szerint éli mindennapjait, hozza meg döntéseit. A Kocsolai Dám Vadásztársaság elnöki tisztségét tölti be 2007 óta.

Az ünnepség keretében avatták fel azt a vadász-panteont, amelyet nemrég telepítettek át a felújított dalmandi kastély épületébe. A vadászat területén végzett tetteik, értékrendjük és értékteremtő munkájuk révén váltak példaképpé. Emlékük megőrzésében sokat tett Nagy Imre, Stemler József és Bán Béla, valamint Börcsök Zoltán, aki helyet adott a kilenc portrénak.

Címkék: vadászat

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 25. 11:12, péntek | Helyi

Régi jó barát a múzeumban

Dombóváron járva Dr. Novák Ferenc ny. újságíró, rádiós, jogász felkereste a Fekete István Múzeumot.

2025. Július 24. 08:32, csütörtök | Helyi

A hónap műtárgya - Fekete István Múzeum

Július hónap műtárgyának Csonka Sándor (1936-2018) néhai dombóvári festőművész Kele című festményét választotta a múzeum.

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Július 23. 15:24, szerda | Helyi

A büntetés után a sport változtatta meg a dombóvári fiú életét

Az eset főszereplője egy 14 éves fiú, aki 2023 végén és 2024 elején bűncselekmények kapcsán került a rendőrség látókörébe. A dolgok, köszönhetően a rendőrségi munkának is, végül jóra fordultak - írja a Zsarumagazin.