Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2016. Október 02. 22:55, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Népszavazás - a szavazók 98,32 százaléka voksolt nemmel

Népszavazás - a szavazók 98,32 százaléka voksolt nemmel

A kvótanépszavazáson résztvevő szavazók 98,32 százaléka szavazott nemmel a csaknem végleges adatok szerint. A referendumon érvénytelen lett, mivel szavazatok száma nem érte el az 50 százalékot.

Fotón: a Nemzeti Választási Iroda (NVI) munkatársai a levélszavazatok feldolgozását végzik

A szavazatok 99,98 százalékának összeszámlálását követően a kötelező betelepítési kvótáról rendezett országos népszavazáson a részvételi arány a következőképpen alakult a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.

Választópolgárok száma összesen a névjegyzék alapján: 8 261 394
Választópolgárok száma a belföldi szavazóköri névjegyzéken: 7 986 767
Választópolgárok száma a külképviseleti névjegyzéken: 0
Választópolgárok száma a levélben szavazók névjegyzékén: 274 627
Megjelentek száma összesen: 3 581 263
Összesített megjelenési százalék: 43,35
Megjelentek száma belföldön: 3 506 611
Belföldi megjelenési százalék: 43,91
Levélben szavazók száma (érvényes választási iratok száma): 74 652
A levélben szavazók részvétele százalékban: 27,18

Érvénytelen lett az országos népszavazás, mivel az érvényes szavazatok száma nem érte el az alaptörvény szerint szükséges 50 százalékot - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) elnöke az MTI-vel vasárnap este.

Pálffy Ilona a szavazatok 98,82 százalékának feldolgozottsága után azt mondta, mivel az érvényes szavazatok száma mintegy 3,2 millió, ezért "megállapítható, hogy ez a népszavazás nem lett érvényes".

Az országos népszavazás érvényességéhez a választásra jogosultak 50 százalékának érvényes szavazatára, azaz 4 136 313 érvényes voksra lett volna szükség.

Címkék: kvóta, népszavazás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék

2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt

Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.

2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik