Városlista
2025. október 5, vasárnap - Aurél

Hírek

2025. Március 04. 07:25, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Nagy Márton: családi adóparadicsom lesz Magyarország

Nagy Márton: családi adóparadicsom lesz Magyarország

Családi adóparadicsom lesz Magyarország: édesanyáknál szja-mentesség, édesapáknál pedig adókedvezmény érvényesítés - mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán közzétett videójában.

Miért is fontos mindez? - tette fel a kérdést, majd ismertette, mert a négygyermekes édesanyák után a háromgyermekes édesanyák is teljesen szja-mentessé válnak 2025 október elsejétől.

Közölte, hogy megnyitják a kétgyermekes édesanyák esetén is az szja-mentességet: 2026 elejétől négy lépésben fokozatosan fogják ezt bevezetni. Először a 40 év alatti anyák válnak szja-mentessé, azután 2027 elejétől 50 éves korra emelik ezt a határt, majd ez 60 éves korra emelkedik, és utána életük végéig élvezhetik az szja-mentességet - mondta.

Miként is illeszkedik az édesanyák életpályájába mindez? - kérdezte. Úgy, hogy a 25 év alatti fiatalok már most is szja mentesek.

A 30 alatti anyák egy gyermekkel szja mentesek, és 2026 január elsejétől a kétgyermekes édesanyák 40 év alatt ugyancsak szja-mentessé válnak. A három - és négygyermekes édesanyák pedig koruktól függetlenül élvezik az szja-mentességet - jelezte a miniszter.
Ne felejtsék el, az édesapák továbbra is érvényesítik a családi adókedvezményeket - mondta Nagy Márton.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 05. 09:27, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 40. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Október 05. 09:26, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: Semjén Zsolt ártatlan

Semjén Zsolt egy ártatlan ember - szögezte le Orbán Viktor a Heteknek adott exkluzív interjúban.

2025. Október 05. 09:24, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: fix 3 százalékos hitel indul a vállalkozásoknak