Városlista
2026. április 6, hétfő - Vilmos, Bíborka

Hírek

2018. Július 24. 07:24, kedd | Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu

Mintegy 140 millió forintnyi marihuánát akart átcsempészni a határon

Mintegy 140 millió forintnyi marihuánát akart átcsempészni a határon

Egy jármű alvázában mintegy 140 millió forint értékű kábítószert próbált átcsempészni egy horvát férfi a határon Drávaszabolcsnál - közölte a rendőrség a police.hu honlapon.

A 46 éves horvát állampolgár egy bosnyák járművel jelentkezett határátlépésre. A Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársa a jármű átvizsgálásakor egy utólagosan kialakított üreget észlelt, amelyben - 37 csomagban - összesen 69 570 gramm mennyiségű növényi törmelék volt. A helyszínen elvégzett gyorsteszt, valamint az előzetes szakértői vélemény szerint a lefoglalt anyag marihuána, feketepiaci értéke körülbelül 140 millió forint.

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai az elfogott férfit gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették, és előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld

Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi

Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.

2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld

Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban

Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból

2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld

Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is

A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.