Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2021. Május 13. 14:42, csütörtök | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Mérgezett tojással ölték meg a ragadozó madarakat

Mérgezett tojással ölték meg a ragadozó madarakat

A debreceni rendőrök az állampolgárok segítségét kérik.

A Debreceni Rendőrkapitányság 09010/667/2021. bűnügyi számon nyomozást folytat állatkínzás vétség elkövetésének gyanúja miatt.

Egy természetvédelmi őr tett bejelentést 2021. április utolsó hetében arról, hogy a Hajdúböszörmény és Józsa közötti mezőgazdasági területen több védett ragadozó madár tetemét is megtalálták. Az elpusztult állatok környezetében tojások voltak, amiket feltételezhetően ismeretlenek megmérgeztek - közölte a rendőrség.

A Debreceni Rendőrkapitányság kéri, hogy aki az esettel kapcsolatban információval rendelkezik, jelentkezzen személyesen a Debreceni Rendőrkapitányságon (Debrecen, Budai Ézsaiás utca 4. szám), vagy hívja a 06-52 516-400-as telefonszám 24-45-ös mellékét, illetve névtelensége megőrzése mellett tegyen bejelentést a 06-80/555-111-es Telefontanú zöldszámán, vagy a 112-es, díjmentes segélyhívó számon.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.

2026. Január 30. 07:04, péntek | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: érkezik a hathavi fegyverpénz

A honvédelmi miniszter tájékoztatása szerint január utolsó munkanapján, január 30-án fizetik ki az arra jogosult katonáknak a hathavi illetményüknek megfelelő fegyverpénzt.

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.