Hírek
2012. Március 25. 14:01, vasárnap |
Külföld
Forrás: OrientPress
Megszorítás Angliában - drágult a sültcsirke és a sültkolbász

Megszorító költségvetést terjesztett a parlament elé George Osborne brit pénzügyminiszter.
Nagy-Britannia ebben az évben éppen csak elkerüli a gazdasági visszaesést, szakértők 0,8 százalékos növekedést jósolnak. Az ország eladósodása Európában a legmagasabb, s bár magas a hitelképessége is, újabb megszorításokra volt szükség.
A brit költségvetés egyensúlyának megteremtéséhez immár nem elég a sör meg a cigaretta árának emelése, nagyobb, fájdalmasabb lépések megtételére is szükség mutatkozott, ezeket pedig némileg ellentétezni kényszerült a pénzügyminiszter, a kormány választói táborának megőrzése érdekében.
A jó hír tehát az, hogy az átlagkeresetű munkaviszonyban lévők valamivel többet vihetnek haza anélkül, hogy a negyven százalékos adósávba kerülnének. De ismét emelkedik a cigaretta, a sör meg a bor árába foglalt illeték, és ami ennél sokkal rosszabb hír, ez lesz a helyzet az egyre dráguló benzin esetében is. Emellett különös lépésre szánta el magát a brit pénzügyminiszter: felemelte az élelmiszerboltokból elvitt sültcsirke, sültkolbász és egyéb meleg ételek, meg a pékségekben vásárolt meleg pudingok áfáját.
Ezek a költségvetés kellemetlen, de nem igazán nyomós tételei. Sokkal erősebben hathat az életminőségre a gyermekek után járó adókedvezmény megvonása bizonyos jövedelmen felül, valamint az idősek jövedelemadó-küszöbének egy évre szóló befagyasztása, majd pedig megszüntetése. Az angolok már kitalálták, minek nevezzék ezt: 'granny tax' -nek, azaz 'nagymama adónak' keresztelték el az adóváltoztatást - adta hírül az Inforádió.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld
A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett
A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.
2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld
Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat
Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.
2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld
Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből
Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.
2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld
Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése
Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.