Városlista
2025. június 16, hétfő - Jusztin

Hírek

2022. Január 31. 09:15, hétfő | Helyi
Forrás: Fekete István Kulturális Egyesület

Meghiúsult templom terve került elő

Meghiúsult templom terve került elő

Bodó Imre helytörténész eddig még ismeretlen dokumentumokat mutatott be és adott át a Helytörténeti Gyűjtemény részére.

A Magyar Kultúra Napján a Helytörténeti Gyűjteményben gyűltek össze a Városszépítő és Városvédő Egyesület tagjai, ahol Takács Istvánné helytörténész Neves Dombóvári Évfordulók c. kiadványát mutatta be Müller Ádám a Kulturális Szolgáltató Központ igazgatója.

A rendezvény végén Bodó Imre helytörténész az alábbi eddig még ismeretlen dokumentumokat mutatott be és adott át a múzeum részére:

Tervrajzok: I. 1935. A jelenlegi Hunyadi térre tervezett római katolikus templom alaprajzai (3db)
Tervrajzok: II. 1942. Ugyancsak oda tervezett rk. templom alaprajzai (4 db.)
Léckeretes térkép 1935. október. Dombóvár, Újdombóvár, Tüske-puszta. Méret: 1: 11.100.

Ma már tudjuk, hogy egy kéttornyú templomot szerettek volna építeni 1935-ben, 1942-ben már viszont egy kisebb egytornyú templomról döntöttek elődeink. A világháború miatt ez is meghiúsult. 1950-ben, így esett a választás a Szent László templom bővítésére és a második torony megépítésére, melyet Farkasdi András apát-plébános idején fejeztek be.

Bodó Imre elmondta, hogy ezek a tervrajzok és a keretes térkép a dombóvári Plébánia Hivatalból valók, melyeket 2012-ben Rostás Jenő c. apát úr adott át neki megőrzésre, miután Faddra helyezték. Megígérte Müller Ádámnak, hogy a továbbiakban is gazdagítja a múzeumot.

Fekete István Kulturális Egyesület
Fotók: Őri Gábor

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 16. 13:50, hétfő | Helyi

Nakon látható a Néprajzi Múzeum utazó kiállítása

Buherált tárgyakra és a sorkatonai szolgálat emlékeire fókuszál a Néprajzi Múzeum két új utazó projektje, amelyeket országszerte egészen kis településekre is eljuttatnak - közölte a múzeum az MTI-vel.

2025. Június 13. 13:16, péntek | Helyi

Kábítószer Ellenes Napot tartottak Dombóváron

Június 11-én immár negyedik alkalommal rendezték meg a Kábítószer Ellenes Napot a Dombóvári Művelődési Házban. A Dombóvári Rendőrkapitányság és a KEF közös programján közel 300 érdeklődő vett részt.

2025. Június 13. 08:15, péntek | Helyi

Támogatásokat és intézkedéseket jelentett be a Dombóvári Gazdakör agrárfórumán Hubai Imre

Eredményes agrárium nélkül nincs sikeres vidék, nincs biztonságos élelmiszer-ellátás és nincs élhető nagyváros sem.

2025. Június 12. 14:21, csütörtök | Helyi

Fekete István Múzeum - a hónap műtárgya

Június hónap műtárgyának Keszthelyi Jenő (1944-2022) intarziaművész, vadász, szakíró Láng Rudolf „Sólyom” tanár, vadászíróról készített képét választotta a múzeum.