Hírek
2011. December 24. 13:34, szombat |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI - Fotó: Reuters
Megérkezett a Szojuz
Megérkezett a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) pénteken a Szojuz orosz űrhajó fedélzetén egy orosz, egy amerikai és egy holland űrhajóssal – közölte az orosz űrrepülési ellenőrző központ (CUP).
Az űrhajó, amely fedélzetén Oleg Kononyenko orosz parancsnokkal, Don Pettit amerikai és André Kuipers holland űrhajóssal szerdán indult a kazahsztáni Bajkonurból, automatikus üzemmódban kapcsolódott az ISS-hez.
A három űrhajós fél évig tartózkodik majd az űrállomáson az orosz Anton Sklaperov és Anatolij Ivanisin, valamint az amerikai Dan Burbank társaságában, akik november 14-én indultak a világűrbe.
Oroszország jelenleg az egyetlen ország, amely az amerikai űrsiklóprogram leállítása után űrhajósokat képes az ISS-re juttatni. Augusztusban egy Progressz teherűrhajó balesete után felfüggesztették a Szojuz űrhajók indítását.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat
Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.

