Hírek
2018. Március 21. 16:04, szerda |
				Külföld				
Forrás: mti - fotó: vox
				
				Még nincs döntés a Putyin-Trump csúcs időpontjáról és helyszínéről
 
				Noha telefonbeszélgetésük során mind Vlagyimir Putyin orosz, mind Donald Trump amerikai elnök egyetértett abban, hogy a problémás kérdések száma szükségessé tesz egy csúcstalálkozót,
	annak sem az időpontjáról, sem a helyszínéről nem született megállapodás - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságíróknak szerdán Moszkvában.
	
	Peszkov elmondta, a felek kedden arról állapodtak meg, hogy kezdődjön meg a találkozó előkészítése. Szavai szerint ennek szükségességét "mindkét vezető megerősítette". Megállapodtak abban, hogy megbízzák a diplomáciai tárcák vezetőit - ez amerikai részről Mike Pompeo kinevezett külügyminisztert érinti -, hogy kapcsolatba lépjenek egymással és kezdjék meg a szervezést.
	
	A szóvivő szerint a két vezető egyetértett abban, hogy nem kívánatos a fegyverkezési verseny Oroszország és az Egyesült Államok között. Peszkov konstruktívnak és gyakorlatinak nevezte Putyin és Trump telefonbeszélgetését. Nem kívánta kommentálni azokat a sajtóértesüléseket, amelyek szerint az amerikai elnöknek azt tanácsolták Washingtonban, hogy ne gratuláljon orosz hivatali partnerének múlt vasárnapi újraválasztáshoz.
	
	Peszkov elmondta: Putyin utasította apparátusát, hogy vizsgálják meg annak a 16 személynek az ügyét, akinek a névsorát Kszenyija Szobcsak nyújtotta át neki, amikor a Kremlben fogadta elnökválasztási volt riválisait. Szobcsak szerint az érintettek politikai foglyok.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 08:08, péntek | Külföld
Donald Trump: több témában megállapodtak Hszi Csin-pinggel
2025. Október 31. 08:04, péntek | Külföld
J.D. Vance: a nukleáris arzenál működőképességének fenntartása is indokolja a tesztek újraindítását
Az amerikai nukleáris arzenál működőképességének fenntartása is indokolja a tesztek újraindítását - jelentette ki J. D. Vance alelnök csütörtökön megerősítve Donald Trump amerikai elnök szándékát.
2025. Október 29. 07:28, szerda | Külföld
Kenyai légitársaság: nyolc magyar állampolgárságú áldozata is van a kenyai légikatasztrófának
2025. Október 27. 07:47, hétfő | Külföld
Ukrajnai háború - Kreml: kemény lesz a válasz, ha nagy hatótávolságú fegyverekkel támadják Oroszországot
Kemény választ fog adni az orosz hadsereg, ha Oroszország belsejét nagy hatótávolságú fegyverekkel támadják

