Városlista
2025. szeptember 14, vasárnap - Szeréna

Hírek

2023. Április 20. 10:55, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Lázár János: példátlan fejlesztések valósultak meg a vidéki egészségügyben

Lázár János: példátlan fejlesztések valósultak meg a vidéki egészségügyben

Az elmúlt 12 évben 600 milliárd forintból újulhattak meg a vidéki egészségügyi intézmények, ez példátlan az elmúlt három, négy évtized távlatában - jelentette ki építési és közlekedési miniszter csütörtökön Hódmezővásárhel

Lázár János, a hódmezővásárhelyi kórház uniós és hazai támogatással kialakított új gyermek- és belgyógyászati osztályának átadásán azt mondta, minden magyar embernek joga van arra, hogy lehetőség szerint minél gyorsabban és minél jobb körülmények között gyógyulhasson.

A térség országgyűlési képviselői posztját is betöltő politikus kifejtette, pártállástól függetlenül ellenzi ha egy kormányzat meg akarja szüntetni a vidéki ellátórendszer bástyáit, be akar zárni vidéki kórházakat. Hozzátette: hiba volt a makói kórház leépítése, hiba lenne a szentesi kórház vagy bármelyik vidéki kórház visszametszése, mert ez nem fogja előre vinni az egészségügy helyzetét.

Jogos a magyar választópolgárok igénye, hogy azok a kórházak, melyekért sokat tettek, az az orvostársadalom, amelyhez ragaszkodnak, képes legyen a munkáját végezni - közölte a miniszter.

Lázár János - felidézve, hogy két évtizede a hódmezővásárhelyiek összefogása akadályozta meg a helyi kórház bezárását, amit a szociálliberális kormány tervezet - leszögezte, húsz éve vidéki országgyűlési képviselőként dolgozva soha nem adhatja a nevét ahhoz, hogy egy vidéki ember másodrangú állampolgára legyen az országnak vagy Európának.

Kallai Árpád, a Csongrád Megyei Egészségügyi Ellátó Központ Hódmezővásárhely-Makó főigazgatója elmondta, két, egyenként több mint ezer négyzetméteres szinttel bővítették a hódmezővásárhelyi kórházban a szakrendelő épületét, ezeken a gyermek- és belgyógyászati osztály kapott helyet.

A kórház fejlesztése a szatmárnémeti Páli Szent Vincéről nevezett Szatmári Irgalmas Nővérek Egyesülettel közösen elnyert, román-magyar Interreg pályázatnak köszönhetően valósulhat meg. A projekt a hódmezővásárhelyi intézményre eső költségvetése 7,45 millió euró (2,82 milliárd forint), ebből 3,9 millió euró volt az építési beruházás költsége, mintegy egymillió euró a két osztály felszerelés, 2,3 millió eurót pedig a népegészségügyi szűréseket hatékonyabbá tevő eszközök beszerzésére fordítottak. Az építési beruházáshoz ezen felül 600 millió forint többlettámogatást nyújtott a kormány - mondta a szakember.

Az Építészmester Zrt. által elkészített új épületrészen a 34, illetve 35 ágyas gyermek- és belgyógyászati osztály kapott helyet. A belgyógyászati osztályon kettő négyágyas szubintenzív részleg, valamint három elkülönítésre alkalmas kétágyas kórterem is fogadja a pácienseket. A gyermekosztályon a kórtermek egy része az édesanyák elhelyezésére is alkalmas, ezenkívül kialakítottak egy négyágyas szobát, ahol a csecsemőosztályon ellátott babák egyik szülője aludhat.

A Csongrád Megyei Egészségügyi Ellátó Központ Hódmezővásárhely-Makó szatmárnémeti partnereivel a közelmúltban 2,9 millió euró kiegészítő támogatást nyert el, melyből az év végéig Hódmezővásárhelyen egy korszerű MR-készüléket állítanak üzembe, Makón pedig új gasztroenterológiai részleget alakítanak ki - közölte a főigazgató.

Fotó: Szalóky Zsolt

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld

Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025

Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.

2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld

Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében

Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.

2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen

A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen

2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld

Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály

A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.