Hírek
2018. Július 12. 14:45, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok
Közlekedési konfliktusból lett lövöldözés – Vádat emeltek
A vádlott gázpisztollyal kétszer lőtt rá a másik férfira, aki ennek következtében szemsérülést szenvedett. Az eset januárban történt a fővárosban, de most emelnek vádat az ügyben.
A vádirat szerint január 27-én délelőtt az ügy vádlottja – egy 30 éves férfi – és a sértett is kocsival közlekedett a fővárosban a XIV. kerületben a Kerepesi úton. A két férfi között egy közlekedési szituációból eredően konfliktus alakult ki – közölte az ügyészség.
Ezt követően, az egyik kereszteződésnél a piros lámpánál mindketten megálltak a kocsijukkal, egymással párhuzamosan. A várakozás közben a sértett lehúzta az ablakot, és számon kérte a vádlottól a korábbi közlekedési magatartását. Ekkor a vádlott kiszállt az autóból, és a csomagtartóhoz ment, amelyet látva a sértett is kiszállt, és a vádlott kocsijának hátulja felé indult.
A vádlott ekkor az autója csomagtartójából elővett egy gázriasztó fegyvert, majd körülbelül másfél méter távolságból két lövést adott le a másik férfi irányába. A sértett a szeméhez kapott az égető fájdalom miatt, majd beült az autójába, majd értesítette a rendőröket, a vádlott pedig eltette a fegyvert.
A sértett a gázriasztófegyverből kiadott lövéstől heveny kötőhártya-gyulladást szenvedett.
A Budapesti XIV. és XVI. Kerületi Ügyészség a 30 éves férfit fegyveresen elkövetett garázdaság bűntettével vádolja. Az ügyészség vádirata alapján az eljárás a Pesti Központi Kerületi Bíróságon folytatódik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.
2026. Június 17. 06:54, szerda | Belföld
Magyar Péter: már a héten olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a védett árnál
A kőolaj világpiaci árának csökkenése és a forint erősödése miatt már a héten olcsóbb lehet a védett árnál a kutakon a benzin és a gázolaj - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán kedden.
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik

