Hírek
2018. Augusztus 04. 05:02, szombat |
Belföld
Forrás: mti -fotó: pixabay.com
Kisodródott egy BKV-hajó a part menti kövekre a fővárosban

Kisodródott a part menti kövekre egy menetrend szerint közlekedő BKV-hajó a Parlament környékén péntek délután, az utasokat tűzoltóhajó segítségével tették partra
Kolozsi Péter közölte: tizenkét utas volt a hajón, nem sérült meg senki. A mentésnél a BKV-hajó mellé álltak tűzoltóhajóval, hogy arra szállhassanak át az utasok, majd egy közeli stéghez vitték őket, ahol kiszálltak.
A balesettel kapcsolatban BKV Zrt. az MTI-vel azt közölte, hogy a D12-es járat alvállalkozói tulajdonban lévő "Szentendre" hajójának irányváltója elromlott, a hajó orra a Kossuth téri kikötő melletti, a Duna alacsony vízállása miatt kiálló kövekre "dobódott".
Az utasok nem voltak veszélyben. Az eset után a cserehajó azonnal elindult, és elvitte az utasokat. A járatok azóta menetrend szerint közlekednek, a meghibásodott hajót pedig javításra elszállították - olvasható a közlekedési társaság közleményében.
Kép: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését
Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot
A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő
2025. Szeptember 16. 07:43, kedd | Belföld
MABISZ: idén is milliárdos károk, jelentős pusztítás a viharszezon országos mérlege
2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban
Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.