Hírek
2013. Július 04. 20:14, csütörtök |
Belföld
Forrás: MNO
Kiadták a figyelmeztetést, durva lesz a hétvége

A hétvégén is meleg lesz, 30 Celsius-fokos maximumok várhatók, de többfelé előfordulhatnak záporok, zivatarok is – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos, középtávú előrejelzésében.
Pénteken a többórás napsütés mellett helyenként erősebben megnövekszik a gomolyfelhőzet, és elszórtan záporok, zivatarok alakulnak ki. Egy-egy intenzívebb zivatart felhőszakadás is kísérhet, emiatt péntekre több megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
Zivataros hétvége elé nézhetünk
E szerint Baranya, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, és Veszprém megyében egy-egy zápor, zivatar során rövid idő alatt nagy mennyiségű csapadék is lehullhat. A szél is megélénkül, nyugaton időnként meg is erősödik. Pénteken a legalacsonyabb hőmérséklet általában 12 és 18 Celsius-fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet 26 és 31 fok között várható.
Szombaton napos és erősebben gomolyfelhős időszakok egyaránt lesznek, több helyen várható zápor, zivatar. A szél északnyugaton megerősödhet, zivatarok környezetében átmenetileg viharos széllökésekre is számítani lehet. A minimum-hőmérséklet 14 és 19 fok között valószínű, a nappali maximumok várhatóan 25 és 30 fok között alakulnak.
Vasárnap a napsütés mellett erőteljesebb lesz a gomolyfelhő-képződés, ekkor is több helyen valószínű zápor, zivatar. A szél néhol megerősödik, zivatarok környezetében átmenetileg viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 14 és 19 fok között alakul, nappal 26-31 fokig melegszik a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.
2025. Július 13. 09:04, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel hibája, hogy az USA jelentősen emeli a vámokat
Szijjártó Péter: az amerikai vámemelés is a brüsszeli vezetés alkalmatlanságát bizonyítja.