Hírek
2024. Február 22. 09:27, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Két hajó égett az alsóörsi kikötőben
Egy vitorlás hajó és egy segédmotoros elektromos hajó égett a Veszprém vármegyei alsóörsi kikötőben - közölte a katasztrófavédelem csütörtök reggel a honlapján.
A közlemény szerint a balatonfűzfői hivatásos és a balatonfüredi önkormányzati tűzoltók két vízsugárral fékezték meg a lángokat; az egyik hajó fedélzetét habanyaggal árasztották el.
Az egyik hajó elszabadult, ezért azt a kikötő munkatársainak segítségével, egy motorcsónakkal húzták vissza a parthoz - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Január 14. 07:20, kedd | Belföld
Nagy Márton szerint új aranykor köszönthet be az amerikai-magyar kapcsolatokban
Az amerikai és a magyar kapcsolatokat új alapokra kell helyezni, a kétoldalú viszonyban új aranykor köszönthet be - mondta hétfőn közzétett Facebook- videójában Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter.
2025. Január 14. 07:19, kedd | Belföld
OH: január 20-ig lehet kérelmezni az iskolakezdés halasztását
Legkésőbb január 20-a éjfélig lehet beadni a tankötelezettség kezdő időpontjának halasztásáról vagy korábbi megkezdéséről szóló kérelmeket - közölte az Oktatási Hivatal (OH) hétfőn az MTI-vel.
2025. Január 14. 07:18, kedd | Belföld
János Zsigmond-díjjal tüntették ki Kövér László házelnököt Kolozsváron
János Zsigmond-díjjal tüntette ki Kövér Lászlót, az Országgyűlés elnökét a Magyar Unitárius Egyház hétfőn este Kolozsváron, a vallásszabadság napja alkalmából tartott ünnepi istentiszteleten.