Hírek
2018. Február 26. 14:31, hétfő |
Helyi
Forrás: Dombóvári Belvárosi Általános Iskola
Jöjjenek a vidám maszkák, törpék, lepkék, kormos macskák!

Február 16-án a Dombóvári Belvárosi Általános Iskola aulájában a farsangon a hercegi pár parádés bevonulásának lehettünk tanúi.
A 8.b és c osztályok tanulói – mint szépséges udvarhölgyek és lovagjaik – ünnepélyes zene kíséretében vezették őket bársonnyal borított trónszékükhöz. A 8.a tanulói már türelmetlenül várták, hogy a herceg megnyissa a farsangot, hisz ezt követően az ő nyitótáncuk, a már hagyománnyá vált palotás következett. Mint minden évben, most is fennkölt hangulatot teremtett a zene, a ruhák és frizurák, valamint a tánc összhangja. Valóban egy fejedelmi udvar báljában érezhették magukat a jelenlévők.
Ezt követően került sor az osztályok produkcióira, melyek egytől egyig nagy sikert arattak. A 6.a-sok egy év alatt Indiából egyenesen Oroszországba utaztak, hogy onnan is ellessék és a Kalinka dallamaira bemutassák nekünk a táncukat. Őket az 5.c-sek németórai forradalma követte – hiába minden, mégis a tanóra az tanóra. A 7.b néhány tanulója táncolva hetvenkedett. A 6.c-sek a Vadnyugat hőseiként cowboy-táncot roptak. Az 5.b-sek, mint szellemirtók a sár ellen megmutatták, hogy hogyan lesz a sárból tánc. A vicces jeleneteket elgondolkodtató pillanatok követték: az 5.a osztály Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk vígszínházi emlékeiből idézett fel néhány jelenetet. Őket a 6.b-s lányok és fiúk táncpárbaja követte. A produkciókat a 7.a műsora zárta, ők bebizonyították, hogy az ellentétek vonzzák egymást.
A farsangi alakoskodást követően a herceg megnyitotta a bált, ekkor került sor a szintén hagyománnyá vált keringőre a hercegi pár és az udvarhölgyek és kísérőik előadásában.
Néhány nyolcadikos szülő szemébe idén is könnyeket csalt, hogy „első bálozós” gyermekével keringőzhetett.
Ezután következett a mulatság, tombolasorsolás, bál szépe választás. Mint minden évben, most is nagyon jó hangulatban telt a délután.
Köszönet Nyári Éva tanárnőnek és Horváth Henrietta tanárnőnek, akik a palotást és a keringőt betanították! A szervezők a nyolcadik osztályos tanulók és osztályfőnökeik voltak, a bevétel a ballagási költségek terheit segíti enyhíteni.
Minden támogatónak köszönjük a segítséget!
Támpa-Hella Ildikó
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 13:50, hétfő | Helyi
Nakon látható a Néprajzi Múzeum utazó kiállítása
Buherált tárgyakra és a sorkatonai szolgálat emlékeire fókuszál a Néprajzi Múzeum két új utazó projektje, amelyeket országszerte egészen kis településekre is eljuttatnak - közölte a múzeum az MTI-vel.
2025. Június 13. 13:16, péntek | Helyi
Kábítószer Ellenes Napot tartottak Dombóváron
Június 11-én immár negyedik alkalommal rendezték meg a Kábítószer Ellenes Napot a Dombóvári Művelődési Házban. A Dombóvári Rendőrkapitányság és a KEF közös programján közel 300 érdeklődő vett részt.
2025. Június 13. 08:15, péntek | Helyi
Támogatásokat és intézkedéseket jelentett be a Dombóvári Gazdakör agrárfórumán Hubai Imre
Eredményes agrárium nélkül nincs sikeres vidék, nincs biztonságos élelmiszer-ellátás és nincs élhető nagyváros sem.
2025. Június 12. 14:21, csütörtök | Helyi
Fekete István Múzeum - a hónap műtárgya
Június hónap műtárgyának Keszthelyi Jenő (1944-2022) intarziaművész, vadász, szakíró Láng Rudolf „Sólyom” tanár, vadászíróról készített képét választotta a múzeum.