Hírek
2019. Június 12. 07:08, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Jogerős az EP-választás eredménye
Jogerőssé vált a május 26-i európai parlamenti (EP-) választás eredménye, mivel a Kúria a választás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott egyetlen jogorvoslati kérelmet is érdemi vizsgálat nélkül elutasította
Az NVB múlt héten csütörtökön a 10 277 magyarországi szavazóköri jegyzőkönyv, a külképviseleti szavazásról kiállított jegyzőkönyv és a levélszavazás eredményéről kiállított jegyzőkönyv alapján állapította meg az EP-választás jogi végeredményét. A határozat ellen három napon belül lehetett jogorvoslatot benyújtani a Kúriához, és határidőn belül érkezett is egy bírósági felülvizsgálati kérelem.
A Kúria kedden érdemi vizsgálat nélkül elutasította a felülvizsgálati kérelmet, mert a magánszemély beadványozó ügyvédi képviselet nélkül terjesztette elő, és nem igazolta a saját ügyben eljárás feltételeit. Ezzel az EP-választás jogerőssé vált. Az NVB várhatóan még a héten elfogadja a választás eredményéről szóló közleményét, amelyet a Magyar Közlönyben kell közzétennie.
Az EP magyar tagjai a tervek szerint június 20-án veszik át megbízólevelüket az Országházban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 28. 11:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: komoly visszásságokra bukkantunk a diplomata-útlevelek kapcsán
Komoly visszásságokra bukkantak a Szijjártó Péter korábbi külügyminiszter által kiadott, nem alanyi jogon járó diplomata-útlevelek átvizsgálása során
2026. Május 28. 07:00, csütörtök | Belföld
Kormányszóvivők: az agrárkamara, a Klebelsberg Központ és a magántőkealapok felülvizsgálatáról is döntött a kormány
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.

