Hírek
2021. Augusztus 08. 06:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Japán lap: Magyarország a világon a harmadik legsikeresebb ország a járványkezelésben
Magyarország a harmadik a Nikkei japán gazdasági napilap listáján, amely a világ 120 országát rangsorolja aszerint, hogy hol mennyire sikeres a koronavírus-járvány kezelése.
A világ legnagyobb példányszámú gazdasági újságja havonta frissített listáján (Nikkei COVID-19 Recovery Index) három mutató, a járványkezelés, az oltás és a koronavírussal összefüggő korlátozó intézkedések szerint rangsorolja a világ országait.
Az előző havi 5. helyezés után Magyarország az augusztusi rangsorban a 3. helyre lépett előre, Kína és Új-Zéland mögé.
Japán a 48. helyről a 83. helyre zuhant vissza a Nikkei rangsorában. A távol-keleti szigetországban szerdán 14 207 fővel rekordot döntött a 24 órán belül azonosított új koronavírus-fertőzések száma.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.

