Városlista
2026. április 11, szombat - Zsolt, Leó

Hírek

2024. Március 25. 10:57, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Ismét meghirdette a Nébih a Húsvét zöldítő pályázatot

Ismét meghirdette a Nébih a Húsvét zöldítő pályázatot

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a tudatos ünnepi készülődés jegyében ismét meghirdette a Húsvét zöldítő pályázatot - közölte a Nébih hétfőn az MTI-vel.

A kiírást az élelmiszerpazarlás csökkentésével indokolták, ünnepi időszakban ugyanis a szokásosnál is nagyobb gond a túlvásárlás. A pályázóktól ezért a közlemény szerint többek között azt várják, hogy ötleteikkel segítsék az ételmaradékok hasznosítását, kreatív felhasználását.

A Húsvét zöldítőre jövő péntekig várják a pályaműveket 3 kategóriában. A jelentkezők élelmiszerpazarlást ösztönző locsolóversekkel, élelmiszermaradékokat felhasználó tojásfestési ötletekkel és ételreceptekkel pályázhatnak - írták.

A kiírás honlapja szerint egy pályázó kategóriánként legfeljebb 3 pályaművet küldhet be, szülői beleegyezéssel 14 év alattiak is részt vehetnek. A nyereményeket és a regisztrációs felületet a Nébih honlapján tették közzé. Az oldalon a hivatal húsvéti élelmiszermentő ötletei is megtekinthetők.

Címkék: húsvét, Nébih

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld

A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.

2026. Április 11. 10:11, szombat | Belföld

Orbán Viktor: Zelenszkíj vagy én?

2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld

NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye

Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.

2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának

Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.