Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2014. Január 07. 16:41, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Időjárás-jelentés

Időjárás-jelentés

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:

Az időjárási helyzet Európában
------------------------------

Alapvetően nem változott Európa makroszinoptikus képe. Középpontjával az Izland térségében örvénylő nagy kiterjedésű ciklonrendszer továbbra is enyhe és nedves levegőt szállít a kontinens nyugati és északi területei felé. A nyugati, délnyugati partvidéken kifejezetten enyhe az idő; a hőmérséklet csúcsértéke Dél-Angliában, Franciaország nyugati felén, valamint a Pireneusi-félszigeten 13 és 18 fok között változik. Ugyanakkor Közép- és Dél-Európa nagy részén többnyire anticiklonális hatások érvényesülnek, nagy területen süt a nap, de a Kárpát-medence térségében a télen gyakori időjárási szituáció jött létre: az alsó légrétegekben megrekedt nedves levegőben többfelé képződött köd. A kemény tél Kelet-Európában sem jellemző, csupán az Urál előterében erős az éjszakai lehűlés, ott -10 fok alá süllyed a hőmérséklet, és napközben is fagy.
Szerda estig a Kárpát-medencében számottevő légmozgás hiányában folytatódik a borult, párás, helyenként tartósan ködös idő.

Várható időjárás szerda estig:
------------------------------

Többnyire borult, párás, helyenként tartósan ködös idő valószínű, legfeljebb nyugaton, délnyugaton vékonyodhat el néhol átmenetileg a felhőzet. A tartósan ködös területeken szitálásra is számíthatunk. Gyenge vagy mérsékelt lesz a változó irányú szél.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 1 és 6 fok között alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 4 és 10 fok között várható.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 01. 08:41, csütörtök | Belföld

Összeomlott Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja Maroshévízen

Összeomlott szerdán Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja, a 156 éves Urmánczy-híd a Hargita megyei Maroshévízen - tudatta Czirják Károly helytörténész, a helyi Dr. Urmánczy Nándor Egyesület elnöke.

2025. Május 01. 08:35, csütörtök | Belföld

Meteorológia: nyáriasan meleg idő lesz május 1-jén

Napos, csapadékmentes idő várható a hosszú hétvége első felében, majd szombat délután az ország északi, északkeleti vármegyéiben záporokra, zivatarokra lehet számítani - derül ki a HungaroMet Zrt. szerdai videójából.

2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld

Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról

Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést

2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.