Hírek
2018. Július 31. 19:00, kedd |
				Belföld				
Forrás: mti - fotó: pixabay
				
				Hétfőtől visszavihetők a szennyezett vérnyomáscsökkentő gyógyszerek
 
				Hétfőtől visszavihetők a gyógyszertárakba a szennyezett valsartan hatóanyagú vérnyomáscsökkentő készítmények a patikákba
- mondta Szolyák Tamás, az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) főigazgató-helyettese az M1 aktuális csatornán kedden.
	Betegenként két doboz, bontatlan és lejárati időn belüli készítményt vihető vissza augusztus végéig - fűzte hozzá.
	
	Elmondta: mivel a hibás minőségű hatóanyagot számos terméknél felhasználták, az érintett betegek száma kivételesen nagy.
	
	Több európai országban és az Egyesült Amerikai Államokban is visszavonták a készítményeket, amelyeknek hatóanyagába a gyártástechnológia megváltoztatása miatt rákkeltő szennyeződés került - fűzte hozzá.
	
	Az OGYÉI június 29-én függesztette fel huszonhét vérnyomáscsökkentő gyógyszer forgalmazását, azonban nem minden Magyarországon forgalomba hozott valsartan hatóanyagú készítményt érintett az intézkedésben.
	
	A forgalomból kivont gyógyszerek listája megtalálható a https://www.ogyei.gov.hu/valsartansajtokozlemeny/ oldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.
2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld
Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása
2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást
Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.

