Hírek
2025. Március 13. 07:45, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Hétfőtől itt a profitplafon!
Hétfőn lép életbe a kormány profitplafonról szóló rendelete, amely azt jelenti, hogy mostantól a kereskedők legfeljebb tíz százalékot tehetnek a beszerzési árakra
- közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára a kabinet Facebook-oldalára szerdán feltöltött videójában.
Zsigó Róbert elmondta: véget vetnek annak, hogy a kereskedők extraprofitot tesznek egyes élelmiszerekre, ezzel indokolatlanul és túlzottan megemelik az árakat.
"A profitplafon azt jelenti, hogy mostantól a kereskedők legfeljebb tíz százalékot tehetnek a beszerzési árakra"
- fogalmazott az államitkár.
Zsigó Róbert a videóban elfogadhatatlannak nevezte a kereskedelmi láncoknak a beszerzési árakra tett árréseit, ami a csirkeszárny esetében átlagosan 42, a sertéskarajnál 55, a tejnél 68, a tejfölnél 129, a tojásnál 38, a túrónál 69, a joghurtoknál 70-80, a vajnál pedig 87 százalék, de "sok esetben még ennél is több".
Megjegyezte, hogy
a kormány harminc alapvető élelmiszert jelölt meg, amelyeknél érvényesíteni fogják a profitplafont, és ettől az árak csökkenését várják.
Vége a kereskedők extraprofitjának, a kormány már ki is hirdette a profitplafonról szóló rendeletet, és az március 17-én hétfőn már életbe is lép - mondta a politikus.
Felhívta a figyelmet arra, a profitplafon betartását szigorúan ellenőrizni fogják, és több milliós bírság vár arra a kereskedőre, aki nem tartja be.
"Ha máshol, más termékeknél próbálnák megemelni az árakat, azt sem fogjuk hagyni, be fogunk avatkozni" - fogalmazott Zsigó Róbert, hozzátéve: "hétfőn tehát jön a profitplafon a magyar családok és nyugdíjasok védelmében".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása
A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.
2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld
NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt
2026. Március 20. 06:50, péntek | Belföld
Gulyás Gergely megfontolná, hogy Magyarország katonai segítséget nyújtson, ha Trump kéri
Magyarország megfontolná, hogy eleget tegyen egy Trumptól érkező katonai segítségkérésnek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy sajtónyilatkozatban.
2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre
Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.

