Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2018. Július 18. 13:34, szerda | Külföld
Forrás: Fehér Krisztina, az MTI tudósítója jelenti - fotó: pixabay

Hamis útjelzésekkel próbálják elterelni a zarándokokat az El Camino útvonaláról

Hamis útjelzésekkel próbálják elterelni a zarándokokat az El Camino útvonaláról

Hamis útjelzésekkel próbálják elterelni a zarándokokat az El Camino útvonaláról kereskedők, vendéglátósok az északkelet-spanyolországi Ponferrada településnél - adta hírül több spanyol lap.

A kalózútvonal célja, hogy az eredeti, a városkát megkerülő út helyett, a zarándokok áthaladjanak rajta és esetleg betérjenek üzleteikbe, vendéglátóhelyekre - magyarázta Roger De La Cruz, a Camino de Santiago del Bierzo Barátai Egyesület elnöke.

„Az El Camino jelzése szent, nem szabad kereskedelmi vagy személyes érdekek miatt módosítani” – fogalmazott, hangsúlyozva, hogy mindez ráadásul rontja a település imázsát is.

A kulturális egyesület vezetője felhívta a figyelmet az elterelés veszélyeire: a zarándokok letérhetnek a biztonságos útvonalról, eltévedhetnek, rossz irányba haladhatnak és a tervezettnél akár jóval hosszabb lehet az útjuk.

Hozzátette: a ponferradai eset nem egyedülálló, hasonlóra már máshol is volt már példa.

Az elnök szerint épp ezért pénzügyi szankcióval kellene sújtani azokat, akik manipulálják a jelzéseket.

A hivatalos adatok szerint az elmúlt évben több mint 300 ezer ember teljesítette a Santiago de Compostelába vezető Szent Jakab-utat, amely a világörökség részét képezi.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld

A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett

A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.

2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld

Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat

Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.

2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld

Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből

Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.

2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld

Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése

Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.