Hírek
2020. Július 09. 18:12, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Gyilkosságok megszervezésének gyanújával őrizetbe vették a habarovszki kormányzót

Másfél évtizeddel ezelőtti gyilkosságok megszervezése és gyilkossági kísérlet gyanúja miatt őrizetbe vették csütörtökön Szergej Furgalt, az orosz távol-keleti Habarovszki terület kormányzóját.
Furgalt reggel az otthonánál fogták el kommandósok, amikor a munkahelyére készült indulni. Az akcióról készült videofelvételeket bemutatták a televízióban.
Szvetlana Petrenko, a kiemelt bűnügyekben eljáró Nyomozó Bizottság (SZK) szóvivője közölte: a politikust azzal gyanúsították meg, hogy 2004-2005-ben több üzletember meggyilkolását szervezte meg. Az üggyel kapcsolatban korábban már négy embert letartóztattak. A szóvivő elmondta, hogy a Furgal elleni gyanú egyebek között bérgyilkosságra, banditizmusra zsarolásra és gyilkossági kísérletre is kiterjed.
A politikust kormányzónak a nacionalista-jobboldali Liberális Demokrata Párt színeiben, 2018-ban a szavazatok csaknem 70 százalékával választották meg, a kormánypárt, az Egységes Oroszország jelöltjével szemben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 03. 08:08, szombat | Külföld
A horvát kormány újabb árintézkedésről fogadott el határozatot
A horvát kormány pénteken újabb árintézkedésről fogadott el határozatot a fogyasztók nagyobb védelme és a jobb átláthatóság érdekében - közölte Ante Susnjar gazdasági miniszter a kabinet ülését követően.
2025. Május 02. 09:43, péntek | Külföld
Fehér Ház: teljes mértékben az együttműködésen alapul az amerikai-ukrán ásványkincs-kitermelést érintő partnerség
Az amerikai elnöki hivatal csütörtökön adott ki összefoglalót a szerdán aláírt szerződésről.
2025. Május 01. 08:39, csütörtök | Külföld
Közúti híd épül az orosz-észak-koreai határon
A Tumannaja folyón átívelő közúti híd építése kezdődött meg szerdán Oroszország és Észak-Korea határán.
2025. Április 30. 07:54, szerda | Külföld
Londoni elemzők: jelentősen lassítja a globális növekedést a vámháború
Londoni makrogazdasági elemzők szerint a korábban vártnál jóval lassabb növekedésre lehet számítani az idén fejlett és a feltörekvő gazdaságokban, köztük Kínában az eszkalálódó vámháború miatt.