Hírek
2020. Június 09. 06:20, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok
Felhőszakadásokra és zivatarokra figyelmeztet a meteorológia
Figyelmeztetést adott ki szinte az egész országra keddre a meteorológia szolgálat.
Kedden délelőtt több-kevesebb napsütés mindenütt várható, ekkor csak elvétve eshet. Késő délelőtt erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, és délután, estefelé többfelé várható ismétlődő jelleggel zápor, zivatar, néhol felhőszakadással, illetve jégesővel, de az erősebben felhős nyugati tájakon eső is eshet – tette közzé a napi előrejelzésében az Országos Meteorológia Szolgálat.
Mérsékelt marad a légmozgás, ugyanakkor intenzívebb zivatarok környezetében erős vagy viharos lökések is előfordulhatnak.
Mindezek miatt elsőfokú figyelmeztetést adott ki Vas és Zala megye kivételével zivatar, Győr-Moson-Sopron, Vas, Veszprém, Zala és Somogy megye kivételéve felhőszakadás veszélye miatt a meteorológia szolgálat.
A hőmérséklet kora délután általában 20 és 28 fok között várható, nyugat felé haladva számíthatunk az alacsonyabb értékekre. Késő estére 14 és 19 fok közé hűl le a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 11. 07:00, szerda | Belföld
Az Insura.hu: a külföldi nyaralást tervezők a tavalyinál 5-6 százalékkal magasabb utasbiztosítási díjakkal számolhatnak
2025. Június 10. 07:14, kedd | Belföld
Feloldották a száj- és körömfájásra fogékony állatok Magyarországról Szlovákiába szállításának tilalmát
2025. Június 10. 07:12, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Patrióták egy-két éven belül átalakítják az Európai Uniót
2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok
- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".