Hírek
2018. Március 16. 15:39, péntek |
Helyi
Forrás: Dombó Média
Fejlesztették a dombóvári térfigyelő kamerarendszert

2,5 millió forintért fejlesztették a település térfigyelő kamerarendszerét és központját, az utóbbit a Városházáról a Koronás Udvarházba telepítették át.
A hálózatot 2015-ben kezdték kiépíteni. A több ütemben történt bővítésnek köszönhetően a város közterületeit ma már 35 kamera pásztázza. Az azok jeleinek továbbítására szolgáló átjátszó antennák modernizálására és a képrögzítők nagyobb teljesítményűekre való cseréjére volt szükséges ahhoz, hogy a rendszer stabilan működjön. A központot a Városházáról a Koronás Udvarházba telepítették át és úgy alakították ki, hogy a későbbiekben újabb kamerákat lehessen hozzá csatlakoztatni. A 2,5 millió forintba kerülő beruházást a város önkormányzata finanszírozta.
A térfigyelő kamerákat a közterületeken található önkormányzati vagyon védelmére, az illegális szemétlerakás visszaszorítására és bűnmegelőzési céllal is használják.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 13:50, hétfő | Helyi
Nakon látható a Néprajzi Múzeum utazó kiállítása
Buherált tárgyakra és a sorkatonai szolgálat emlékeire fókuszál a Néprajzi Múzeum két új utazó projektje, amelyeket országszerte egészen kis településekre is eljuttatnak - közölte a múzeum az MTI-vel.
2025. Június 13. 13:16, péntek | Helyi
Kábítószer Ellenes Napot tartottak Dombóváron
Június 11-én immár negyedik alkalommal rendezték meg a Kábítószer Ellenes Napot a Dombóvári Művelődési Házban. A Dombóvári Rendőrkapitányság és a KEF közös programján közel 300 érdeklődő vett részt.
2025. Június 13. 08:15, péntek | Helyi
Támogatásokat és intézkedéseket jelentett be a Dombóvári Gazdakör agrárfórumán Hubai Imre
Eredményes agrárium nélkül nincs sikeres vidék, nincs biztonságos élelmiszer-ellátás és nincs élhető nagyváros sem.
2025. Június 12. 14:21, csütörtök | Helyi
Fekete István Múzeum - a hónap műtárgya
Június hónap műtárgyának Keszthelyi Jenő (1944-2022) intarziaművész, vadász, szakíró Láng Rudolf „Sólyom” tanár, vadászíróról készített képét választotta a múzeum.