Városlista
2025. július 14, hétfő - Őrs

Hírek

2013. Január 29. 10:21, kedd | Helyi
Forrás: Dr. Kriston Vízi József

Ezüst pitykék két marékban!

Jó fajta vert ezüstpénzekből készült huszonegy darab díszes kabátgombbal ajándékozta meg az új esztendő első napjaiban a Dombóvári Helytörténeti Múzeumot egyik, immár rendszeres adományozója.

Németh Richárd lokálpatrióta és múzeumbarát ezúttal az 1717 és 1790 közötti időszakból származó nemes fém tíz- és húsz krajcárosokból, valamint fél és egész tallérokból – feltehetőleg, később nemesi viseletdarabhoz – készült műtárgyakkal lepte meg a nyugat-tolnai város közgyűjteményét. A múlt év novemberében a helyi múzeum megmentésére segítő estet is szervező férfi révén Bajor Miksa, II. József és II. Leopold arcmására készült, egyúttal fizető eszközként is használatos ezüst veretek, valamint további, érem-mintás óngombok numizmatikai érdekességük mellett, most főleg viselettörténeti szempontból jelentenek további izgalmas kutatási lehetőséget.
Az első nyilvános bemutatással még várni kell; előbb a dombóvári múzeum jövője és sorsa kell, hogy rendeződjön. Az először március közepére tervezett bemutató talán eltolódik, de a kincsek addig is jó helyen, védett trezorban nyertek biztonságos elhelyezést.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 11. 09:24, péntek | Helyi

Dombóváron keletkezett a legtöbb lakástűz az első félévben Tolnában

Vármegyénkben 2025 első félévében 73 lakóépület gyulladt ki, 13 százalékkal kevesebb, mint 2024 első hat hónapjában.

2025. Július 10. 08:11, csütörtök | Helyi

Lebukott a kapospulai autótolvaj

Társa biztatására, brahiból kötötte el a 16 éves fiú Dombóvárról a Suzukit.

2025. Július 09. 08:39, szerda | Helyi

Sikeresen megszervezték idén is a Balaton kerülő retro kismotorozást

Az elmúlt hétvégén IX. alkalommal tartották meg a már szokásos, éves Balaton kerülő túrát többnyire Babettákkal és egyéb más kis retro mopedokkal.

2025. Július 07. 14:53, hétfő | Helyi

Súlyos sérüléses baleset történt Dombóváron

Július 4-én egy autós Dombóváron a Vörösmarty utcában a Pannónia út irányába közlekedett, amikor a kereszteződésben az autó vezetője nem adta meg az elsőbbséget és kihajtott a védett úton közlekedő kocsi elé.